Je tu někdo, kdo neslaví vánoce ?!

Doplňuji:
A vy, kteří svátky neslavíte, to jako na Štědrý den vezmete motorovku a jdete do lesa, nebo něco kutíte v dílně a k večeři si dáte guláš se šesti ?

Nejlepší odpověď
badisko

Tak napriklad ja …:D nevidim sebemensi duvod.. proc oslavovat vanoce a tim narozeni Jezise … slavil jsem Zimni slunovrat … vzdyt prave zde je co slavit ..:D temnota konci a pribyva svela v miste kde se nachazim se tento svatek jmenuje yule … z neho pravdepodobne vychazeji vanoce …
Pokud jde o zdobeni tak stromecek mam take i jmeli .. ale dubove.. ne to co se prodava a pritom roste na ovocnych stromech ..dale mam vsude cesminu ktera tady roste hojne a ke svatku patri …take mechybi poradne zasoby jidla piti a dobre nalady …
Doplňuji:
ave si plete nabozenstvi ..viru tradice to je pak tezke …

Další odpovědi
Sůwa

No přece já a můj kocourek, ale zatím jsme to pokaždé přežili ve zdraví 🙂
Doplňuji:
Motorovku jsem dala zeťákovi, les mám daleko a večer většinou nekutím v dílně. Je to prostě den jako každý jiný, celý rok nevečeřím, takže nebudu dělat výjimku ( i když na ten gulášek bych chuť měla ). Nejdůležitější pro mne je nějak zaměstnat hlavu, abych se nepropadla do vzpomínek ☹

anonym

Jo…
😉
Doplňuji:
No – s „motorovkou do lesa“ zrovna nezamířím – taky to nedělám běžně. Mám prostě ´běžný den´ – a k večeři si klidně dám guláš se šesti. Nebo kachnu…
😉

Awe

Ano já.Já neuznávám vánoce…Nejsem křesťan tak je nemám důvod slavit.Dostávám odpovědi:„Ale nemusíš být křesťan aby si je musel slavit“.Tak by mě zajímalo ti co nejsou křes´tani a slaví vánoce,proč neslaví i chanuku nebo Ramadán?i když je lidé slaví tak zapomínají na přesný důvod svátku a hodnotu. Bez dárků to prostě „nejde“.A upřímě nenavidím jakoukoliv víru a vše kolem ní…Jakékoliv náboženství je největší zlo
Toto je pouze můj názor tak mě za to neukamenujte
Doplňuji:
Badisko:Nepletu,ale vše je propojené…Vánoce jako takové jsou propojené s křesťanstvím,stej­ně jako chanuka s židy nebo oral se sexem.

suaeda

Každá víra snad až na výjimky má nějaké svátky. Vánoce jsou nejkouzelnější hlavně pro malé děti. Doufám, že náš (ostatní kteří mají jinou víru prominou) Ježíšek přežije nejen Dědu Mráze, Santa Clause, ale i další importy. Osobně jsem vánoční čas několik let zpět trávil různě možně po světě v naprosto odlišných kulturách. Ale nebylo to ono. Ač se tam hostitelé snažili. Letos budu opět doma v kruhu nejbližších s klasickým stromečkem a dárky. Jediné čemu se vyhýbám je kapr. Ač jsem z Čech, kde je proslulý chov sladkovodních ryb, tak dávám přednost tomu co je vyloveno z moře.

JuddH

Vánoce neuznávám, nemám sebemenší důvod je slavit. Avšak jsem k tomu v podstatě nucena. Doma by mě ukamenovali, kdybych se toho všeho odmítla zúčastnit. Holt se podřizuju, ale až budu žít ve svém, bude všechno podle mě. 🙂

beer

Jde jen o to, co má být oslavou. Pro mne to je pouze kapr se salátem, jinak nic.

No, a poněvadž si během roku většinou vařívám jen o sobotách a nedělích a letos vychází Štědrý den na středu – kapra se salátem si dáme s mým kočkou Mikešem už dnes v neděli, heč !! )) Přece nebudu vařit dvakrát po sobě, né? ))

Kelt

Vánoce mají původ hluboko v histori v oslavě zimního slunovratu, ve vztahu člověka a přírody. Příroda nám dala potravu a my jí za to děkujeme. I když dne si můžeme hodně věcí koupit a darovat jinému a budeme žit v představě, že je to od Ježíška, Santa Klause, nebo pozadí těchto svátků je jiné, to není podstatné. Hlavní je, že příbuzní a rodina mají čas prožít chvíli společně. Pokud někdo tyto tradice ctí nebo nectí, je to jeho věc. A dárky nedostávají všichni jenom 24. prosince. V jiných zemích jsou jiná data, někde až po novém roce. Takže , co jsou vlastně vánoce a co pro vás znamenají.

anonym

Neznám. Co to jsou vánoce?

STUDENTKAEVA

Ja je slavim ale treba takove japonce je to bezny den davaji si darky ale vse je pro ne jinak normalne..

Krakis

Důvod ke slavení se vždycky najde-dneska třeba Vlasta.
Jak zpívá jedna nejmenovaná kapela-,,Vlasta je hnusná,
Vlasta je kluk"… ! 🙂

mišulka13jan

Moje babička

Hamon

Neslavím a do práce nejdu, stát mi to zakazuje. Jím totéž co v běžný den, letos to bylo vepřo knedlo zelo.
Rád dávám dárky, ale nepotřebuju mít k tomu státem nařízený den.

badisko

Vetsinou jsem v Praci .. v miste meho pobytu se stedry den slavi az 25 ne 24.. takze do 12 v praci a pak domu .. ten gulas bych si dal dik za tip.. na zitrejsi obed …

zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.