irij

Co je to CHANUKA?

Nejlepší odpověď
kropitko

židovská osmidenní slavnost na památku vítězství Makabejských a znovuvysvěcení jeruzalemského chrá­mu

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovnik/pis­meno/c/stranka/16

Další odpovědi
panenka

známá také jako Svátek světel, je osmidenní židovský svátek připomínající zázrak při opětovném vysvěcení druhého Chrámu po povstání Makabejských v 2. století př. n. l.[1] Chanuka se slaví po osm dní, počínaje podle židovského kalendáře 25. dnem měsíce kislev, což podle gregoriánského kalendáře připadá na období od konce listopadu do konce prosince.[2]

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cha­nuka

1popelka1

židovský náboženský svátek, slaví se v polovině prosince. Připomíná nové posvěcení jeruzalémského chrámu za Makabejců.
Více bude určitě na Wikipedii, či přes Google

Zdroj: středoškolské učivo

hanulka11

je to židovský svátek ,který se slaví 8 dnů

Miroslavst

Chanuka (hebrejsky: חֲנֻכָּה, doslova „zasvěcení“ nebo „dedikace“) známá také jako Svátek světel, je osmidenní židovský svátek připomínající zázrak při opětovném vysvěcení druhého Chrámu po povstání Makabejských v 2. století př. n. l.[1] Chanuka se slaví po osm dní, počínaje podle židovského kalendáře 25. dnem měsíce kislev, což podle gregoriánského kalendáře připadá na období od konce listopadu do konce prosince.[2]
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cha­nuka

1popelka1

Spíše bych řekla lehká na vyhledání ve Wiki… 🙂

kropitko

tak,tak.."-(

1popelka1

Všichni ve stejnou minutu 😁

kropitko

Dost lehká otázka. Zvažovala jsem, jestli mám odpovědět z hlavy, ale pak jsem si řekla,,že s tím odkazem to bude lepší. Kdyby byly náhodou nějaké nesravnalosti.