Pajena

Je trestné, když někdo vydává mé fotky za svoje?

Jak se trestá to, že někdo vydává moje fotky za své?
Jedná se o fotky z Instagramu, kdy jsem zveřejňovala fotku svého těla, foceno v aplikaci HUJI ( Na fotce mám croptop a kratasy), mám tam i obličej a další fotka je se sestrou v autě … Je to trestné?

Profil jsem objevila před chvilkou, dala jsem si soukromý účet, ale ty fotky tam jsou…

Jak se to může trestat? Prosím o pomoc!!

Nejlepší odpověď
ivzez

Je otázka, co všechno dotyčná osoba porušila.

Jestli jsi fotky vyfotila, jde o porušení autorského zákona.
Pokud jsi na fotkách ty a sestra, nesmí je nikdo zveřejnit
bez souhlasu tvých rodičů.

Můžeš se společně s rodiči obrátit na policii.
Ale já bych se nejspíš obrátila na podporu Instagramu a řešila to s ním.

A do budoucna si moc dobře rozmysli, co dáš do internetu,
protože krádeži a zneužití se zabránit ani předejít nedá.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ale to je sice trestné, ale naprosto normální … všichni vše stahujou a nahrávaj, a pak se diví … doporučuji zhlédnout tento film: Odpojit https://www.csfd­.cz/film/303454-odpojit/komentare/ … tam je tvůj příběh detailně popsán, i důvody, proč tak dotyční činí …

MichaelOffic

Samozřejmě, delejte cokoliv aby se ty fotky daly pryč.

aliendrone

Cože?! To VÁŽNĚ někdo udělal? ;) :D
V takovém případě zaslouží zavřít do estetického pekla až do soudného dne! ;) :D :D :D :D

anonym

ivzez Může, instagram totiž vlastní facebook a ten má ve svých obchodních podmínkách, že fotky nahrané na facebook nebo instagram patří jemu a může si s nimi nakládat dle libosti. Kolik lidí už objevilo v cizině na bildboardu nebo v reklamě svou fotku, kterou společnost prodala.

ivzez

Znám pravidla Facebooku.

Fotky, které uživatelé vloží na Facebook patří uživatelům (!),
nikoliv Facebooku. Uživatelé k nim stále mají autorské právo.

Nahráním na Facebook dávají uživatelé Facebooku
souhlas s použitím fotek (či dalšího obsahu).

Facebbok může v případě, že některou fotku sdílel některý další uživatel, fotku používat i poté, co ji ten, kdo ji vložil, smaže. A sdílený obsah může používat i po zrušení účtu.

Pokud fotku nikdo nesdílel a uživatel ji smaže,
nemůže ji Facebook dále používat.

Jestli se něčí fotka objevila v nějaké reklamě, prodal ji podle mne někdo jiný, nikoliv Facebook, který by to přišlo „sakra draho“.

Ten fotky používá v rámci Facebooku → např. k doporučení
nějaké reklamy (nějakého produktu na Facebooku).

Poznámka:
Pajena správně neměla zveřejnit fotku své sestry.