Pokročilý

Proč jsou fotky na občanském průkazu černobílé?

Stejně tak na ŘP. Černobílá fotka se přece snadněji padělá a mimo jiné nelze tak snadno poznat zabarvení pleti nebo vlasů. Proč to tak je?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mám také barvenou fotografii, proto mě dotaz překvapil. Fotograf se mně neptal, zda chci černobílou nebo barevnou fotografii. . Černobílá je zřejmě levnější než barevná..

Proto jsem se podívala do směrnici pro vydání OP a je zde uvedené.

"Fotografie pro vydání občanského průkazu má hladký povrch a je v černobílém nebo barevném provedení."

http://www.foceninaprukaz.cz/….

Další odpovědi:

Zlatý

Protože teď si tě na úřadě vyfotí sami černobíle,přítel si donesl svoje fotky a nepotřeboval je,že prý se to teď tak dělá.

Tak ti nevím co máš za občanku, mám barevné foto na OP.

Zlatý

Na nových OP jsou fotky černobílé, jedná se o průkaz se strojově čitelnými údaji. Padělání nových OP jednoduché zcela jistě není. Staré OP měly fotky nalepené, stačilo odstranit folii a fotku vyměnit a pak už jen zalít do nové folie. Dnes se fotka skenuje a lejzrem vypálí přímo na kartu. Černobílá bude z ekonomických důvodů, je to levnější, než ji vypalovat barevně. Policista při kontrole v PC vidí, jaká fotka má být na OP. Dnes je počítačem vybaveno hodně policejních aut.
K novým OP je i bezpečnostní kód, který člověk při styku s úřady nebo policii používá, tak se zamezí zneužití OP při ztrátě.
Osobně mě nenapadá žádný způsob, jakým by šlo novou OP padělat.

Stříbrný

Připojuji se k otázce. Dělal jsem si před pár dny řidičák, dával jim barevnou fotku, ale na řidičáku ji mám černobílou.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.