zjentek

Je tohle celulitida, nebo je to něco jiného? Například svaly?

V začátku videa (ostatně každý pozná o čem je řeč)>>> https://www.y­outube.com/shor­ts/-AxuGClm_SU

Odpovědi
Ametyst

To je jen tuk. To není celulitida.

da ny

Může to být tuk
nebo „zatuhlá lymfa“ (ta spíš).
Ona se tváří, jako „špíček“. U fyzicky aktivních osob (žen), cvičících.
Zatuhne mezi svaly. Ženy pak mnohdy dřou v posilovně, cvičí, aby se „špeků“ zbavila a ono nic. Situace se nenávratně zhorší.
Korunu tomu nasadí (ničí si cévní lymfatický systém), horkou/příliš teplou oupelí či sprchou. 😉
Trpí také každým chirurgickým zásahem/operací. Poničené lymfatické cévy, se sice obnovují, ale už nemají chlopně, které lymfu odvádějí. Ta pak stagnuje a vznikají otoky, v menším, jako malé špíčky.
Někdy se problém s lymfatickým systémem (otoky), tváří, jako domnělá obezita. I jako celulitida. Po masáži a uvolnění center, domnělá celulitida zmizí.
Pomocí mohou jen lymfatické masáže (přístroj, v kombinaci s ruční). Za předpokladu, že se lymfatické uzliny správně „odšpuntují“? uvolní. Jinak se lymfa honí, jen z místa na místo.
Těm zatvrdlým „lymfatickým špíčkům“, mezi svaly, nepomůže ani svěcení voda.