mosoj

Je to vina víry nebo lidí ?

Co s tím ?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/3378­58-krestanka-odsouzena-k-smrti-v-sudanu-rodila-spoutana-v-retezech.html

Nejlepší odpověď
dudu

Velkým dílem k tomu přispěli Američané. Tím, že naprosto zbytečně zlikvidovali režim Sadam Husajna a vedena válka v Afganistanu byly zmařeny tisíce lidských životů, zničeny obrovské hodnoty a promrhány finanční zdroje. Byl uvolněn prostor teroristům a fanatikům.

Další odpovědi
petra15

Jsou to jejich zákony a soud je soud, a oni jsou s tím vsichni spokojení…:-)
Ale na druhou stranu jezdí v nejchudsí islámské zemi – kazdý den dvakrát – „soukromý menic penez“ pres trh s kárkou ( no ta vypadá, spís srot) , ve které má 100 000 US Dolaru, 80 000 € a milióny vlastní meny, jen pod sklem, a kazdý to vidí, a kazdý ho zná, a jeste se mu za 30 let této zivnosti nic nestalo…to je islám:-)xD
Doplňuji:
A nekdy tam má i 300 000 dolaru…a nemá u sebe ani pistoli…:-)

NikkiHeat

Je to vina lidí s takovou vírou. Taky jsem to dnes četl a říkám si.....ta naše zemička stojí celkem za prd ale tam bych opravdu žít nechtěl. Zlatá střední Evropa i když občas se tu dějou věci, naštěstí né takové zvěrstva a ještě kvůli náboženství.

MK44

Zda je to vina víry nebo lidí nelze určit, neboť to nelze oddělit.

Jakmile se nějaká víra či prostě (světo)názor stane posvátným, je to v p… To je voda na mlýn fanatikům a fanatiky to plodí.

Co s tím? Může se nám to nelíbit, můžeme protestovat, ale to je tak všechno … no jak to říkal Cimrman. Hlavně nepřestávat a fanatismus nahlodávat. Ovšem s vědomím, že tomu je tak dvě stě let, co nejtěžším hrdelním zločinem v našem právu byla „urážka Boha“, sotva sedmdesát let, co sňatek s židem hrozil koncentrákem, asi padesát let, co byla homosexualita trestná a sotva čtvrt století, co zpochybňování vedoucí úlohy KSČ smrdělo kriminálem …

ivzez

Lidí, kteří Ti rozhodli, že Meriam Ishag není křesťanka,
ale muslimka, a odsoudili ji za odpadlictví…

Někdy se to hůře rozlišuje.

Podle mne jsou za většinou podobných případů
lidé, kteří se za víru/vyznání spíše schovávají.

cochee

petra15: ten příklad není moc dokonalý. Jednoho dne ho totiž stejně někdo kvůli těm penězům zapíchne, islám-neislám. Jistě – vraha chytí a rozsekají na kousky a hlavu mu přiloží xichtem na prdel, jak to mají ve zvyku, nicméně tomu „měniči“ to stejně život nevrátí :D

petra15

Más dokonalejsí príklad ?xD

cochee

Nemám, zlato. A ani nechci mít.