Zlatý

Je to pravda? Podle bible Bůh stvořil Adama k obrazu svému

Protože však Adamovi bylo smutno,vzal Bůh Adamovi žebro a stvořil Evu.Proto prý muži mají o jedno žebro méně.
Je to pravda?
Doplňuji:
Já se ale neptám jestli člověka někdo stvořil nebo ne,chtěla jsem vědět jestli chlapi opravdu mají o jedno žebro mín než ženy.Pardon,špatně napsaná otázka,nezlobte se.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Není žádný problém si navzájem žebra přepočítat.

Další odpovědi:

Zlatý

Existuje také tato jiná verze /příspěvek jsem uvedl před 72 dny/:
Jak se jmenovala prvá žena Adamova?
Nebyla to Eva. Tu stvořili bohové až jako klon Adama z jeho žebra - přesněji z jeho životní síly. A paní Eva původně ani neměla schopnost se rozmnožovat. Podle starých textů neakceptovaných církví bohové vytvořili jeho první ženu, stejně jako jeho z "hlíny" a tato žila s ním v Edenu. Eva spatřila světlo světa teprve dlouho po Adamovi. S první ženou /na kterou se dotazuji/ byl náš praotec přinucen žít stotřicetroků a z jejich svazku vzešli mnozí obři a démonické bytosti /ti pak byli bohy utopení/.Tato opravdu první žena se však protivila svému muži i stvořiteli, uprchla a Hospodin ji ani s pomocí andělů nedokázal přivést zpět. Proto dal vzniknout Evě......
Doplněna:
Milé kolegyně mají zcela pravdu, jednalo se o Lilith, prastaré sumerské mýty znají démonickou bytost jménem Kiskil-lilla. Babyloňané tuto ženu převzali a nazvali ji Lillitu nebo také Ardat-lili.
zdroj: Lars A.Fischinger

Bronzový

Pritelkyne,mi prepocitala zebra no,a ja pak ji.Mame to ,jako ja, muz a pritelkyne zena stejny pocet zeber.

Zdroj: Zkuste si to spocitat sama a nejlepe s muzem ,kteremu to rovnez spocitejte.

Bronzový

Já takovým nesmyslúm nevěřím. V Bibli je plno moudrých slov, ale jinak je vše pohádka.

Bronzový

Treba meli muzi spise o jedno zebro vice nez maji nyni.
Tudiz ted jsme rovnopravni s zenami,a tedy az na ty prsa.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2816
Zlatý quentos 1344
Zlatý mosoj 1316
Zlatý Drap 988
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 615
Zlatý gecco 591
Zlatý marci1 552
Zlatý Lamalam 514
Zlatý arygnoc 507

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.