zjentek

Je to pravda?

https://www.y­outube.com/shor­ts/K35MwKhmY64

A o co přesně jde, já rozumím jen útržkovitě, prostě nechápu no 🤷‍♂️

Odpovědi
Pepa25

10 sekund googlení: https://www-indy100-com.translate­.goog/viral/ai-robots-japan-conspiracy-theory-2657956921?_x­_tr_sl=auto&_x_tr_tl=­cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto­=wapp

Schluker

Nejde o nic, je to jen dalsi z mnoha nepotvrzenych konspiracnich teorii. Ve zkratce; vykrik do tmy.

da ny

Těžko říci.
Konspirační teorie, senzace a drby, v okurkové sezoně „táhnou“.
Život, zkušenosti, mne naučil, že na každém šprochu, bývá pravdy trochu. Čím více je „nějaká pravda“ popírána, tím více je pravdivá. ;D Což vyplave na povrch někdy až za pár let, jindy za pár měsíců.

Pepa25

da ny: to jako myslíte váženě? Není „nějaká pravda“ – je buď pravda nebo lež.

da ny

Pepa25
A co když, každý má tu svou? :)
„Pravda je jedním z ústředních témat filozofie. J“
„Pravda může být:
• absolutní – neměnná, založená na faktech či důkazech.
• relativní – závislá na konkrétním pohledu, viz relativismus a kulturní relativismus
nebo také
• objektivní – nezávislá na subjektu
• subjektivní – závislá na osobě“
„Pravdivé mohou být výroky, premisy, závěry, názory, přesvědčení nebo soudy.
Existuje několik rozšířených teorií pravdy:“

• „Konsenzus – pokusíme se na pravdě dohodnout.
• Většina – pravda je to, čemu věří víc lidí.
• Autorita – pravda je to, co řekl náčelník kmene, soudce, centrální server, Bible, atd.
• Vědecké metody – pravda je to, co bylo opakovaně potvrzeno dobře navrženým experimentem“
Např. zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pravda

Pepa25

da ny: tady nejsme na poli filozofie nebo hodnotových soudů. Pokud někdo prohlásí nějakou faktickou informaci („AI roboti zabili 29 japonských vědců“), tak jsme právě v kategorii absolutní pravdy (nebo nepravdy).