Avatar uživatele
hapiky

Je to normální, když vám doktor řekne: „Pro mne je lepší, když jste zdravý nebo mrtvý.“?

Že by jen sarkasmus, nebo jen bojácná obava před stanovením diagnózy či navržené léčby?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? redy, marci1 před 2698 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

Nojo, jako zdravej bys k němu nechodil.

Měl si mu říct: až po vás, pane doktore!…

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Podle mě v každém případě kecal. Zdravý ani mrtvý člověk pro něj nemají cenu, živí ho jenom ti nemocní. Proto tě většinou ani nevyléčí.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mupek

Každé praktické doktor bere za každého pacienta co je u něj vedený paušál.Nemusíš tam kněmu jít třeba 10 let a pořád mu pojištovna paušál proplácí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

  1. je lenivý a ani sa tým netají
  2. ak ste chorý, je vám zle a on vám toto šplechne do očí, tak je:

bez empatie, bez zdvorilosti a bez hanby

nájdite si lepšieho – slušnejšieho a pracovitejšie­ho lekára

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Pokud je ten člověk hypochondr a neustále si „vymýšlí“ nové potíže a diagnózy a doktor je už „na nervy“, tak by to mohl pronést (ale v legraci). 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Zřejmě má pravdu. Proč by takový výrok neměl být normální?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Lékař je také jen člověk. Již jsem slyšel nejen já ale i od jiných lidí různé hlášky lékařů.
Na jednu stranu pokud vysloví tuto větu tak buď chce uchlácholit, že je člověk zdráv a doktora nepotřebuje. A možná, že má hodně pacientů a nemá dostatek času.
Na druhou stranu v dnešní době, pokud nemá lékař dostatek pacientů tak většinou vymýšlí různé akce, jen aby měl body. Takový doktor by toto asi neřekl.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

Drap: Je to protiřečení, kdyby byly tedy všichni zdraví nebo mrtví tak by šli doktoři ku lopatě.

před 2698 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek