Kelt

Je to náhoda nebo ne?

Dobrý den, stala se mi taková zvláštní věc. Možná to souvisí s tím, že když se člověk na něco soustředí, tak se s danou věcí setkává častěji. Já jsem si četl knihu Ztracený symbol, který popisuje zednářské rituály a mimo jiné je tam uvedeno, že zednáři mají číslo 33, jako nejvyšší stupeň. Hned po přečtení knížky, jsem šel na poštu a je třeba si vybrat pořadové číslo. Shodou okolností to bylo 33. Měl jsem velmi zvláštní pocit. Stalo se vám někdy něco takového? Vím, že výběr čísel je náhodný, každý má možná oblíbené jiné číslo, ale ta spojitost mne trochu zarazila. Máte podobné zkušenosti? Děkuji
Doplňuji:
Myslel jsem že fakt, že jsem po přečtení knihy, kde se hovořilo o čísle 33 vytáhl číslo 33 jakoby nějakou odměnu, i když autor knihy ještě žije. To je podle mne náhoda, nebo zvláštní.

Nejlepší odpověď
annas

Nahodilost x nutnost. – zákony filozofie.

" Nutné je to, co vyplývá z vnitřní podstaty jevu, co se zákonitě uskutečňuje v daných podmínkách. Naproti tomu nahodilé nevyplývá z vnitřní podstaty jevu, ale uskutečňuje se v důsledku působení jiných jevů, může se tedy uskutečnit, ale nemusí. Jev v určité souvislosti náhodný může být v jiné nutný a naopak, všechny jevy jsou však determinované, tj. každý jev lze vysvětlit na základě vědeckých zákonů. " http://www.co­jeco.cz/index­.php?detail=1&s_lan­g=2&id_desc=66216

Už jsem zde několikrát zmiňovala, že náhoda neexistuje. Dokládám i původem slova. Jak vzniklo slovo náhoda? Pochází od slovesa hodit = vyhovovat, líbit se, spojit se, shodovat se.

Stejně tak jste vy uvěřil v náhodu, protože byla pro vás nepochopitelná shoda okolností – stejná čísla. Je třeba si uvědomit , že běžně označujeme jako náhodu to, co nám nedává smysl.

Tyto „náhody“ se vyskytují v životě každého člověka. U vás vyvolaly určitou nejistotu, neklid, co by atd. Tak často vznikaly pověry – černá kočka, pátek 13. atd.

Na světě ale existuje protiklad náhody, tzv. nutnost, jev, který se nutně stane a který ovlivňuje určité dění. . Každá náhoda je svým způsobem nutná, protože pouze prostřednictvím nahodilosti se může nutnost projevit. Osobně tvrdím, že to tak mělo být…

Náhoda v podobě náhodného sledu okolností nemůže existovat, protože jde o jakousi chaotičnost a měla by často nespravedlivé následky a důsledky.

Vezměte si třeba náhodný výběr – je spravedlivý? Mnohdy ne – někdo měl štěstí.

Náhoda, to je neznalost zákonitostí vedlejších souvislostí – Frank Thiess

Další odpovědi
zjentek

mně se tyhle souvislosti stávaj hodně často. Na rozdíl od tebe ale nevím, jestli je výběr kterýchkoliv čísel náhodný ..a právě ten pohled na svět ovlivní tu četnost „náhod“. Pamatujme- vnímat a cítit platí nejen u piva, ale i zde ,)

anonym

Jde o to, jaké spojitosti si uvědomíš (na základě nějaké znalosti), každému ´takovému´ číslu můžeš přisoudit mnohé významy…
33 lze spojit s:

  • Kristova léta (´asi´ v tomto věku zemřel) – kdopak má ´na kahánku´?
  • KuKluxKlan (KKK – 3×11) – (za)maskovaný rasizmus

___
Jakou interpretaci (určitě jsou ještě mnohé další – kromě těch, které jsem uvedl) si vybereš?
😉

Pepa25

Číslo 33 říká, že bylo vydané 33. v pořadí, bylo-li číslováno od jedničky, nic víc. Náhoda. Až přijdeš potřetí na poštu, pokaždé v různý čas, a pokaždé dostaneš 33, tak to teprve začne být zajímavé.
P.S. Browna nemusím …