Bronzový

Je těžší devátá třída základní školy nebo prvák na učňáku?

Základní škola VS učiliště

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Těžší je prvák - kdekoli, i na učňáku...
;-)
Nejtěžší je zvládnout rozdíl v tempu teorie a nástup praxe...
;-)

Další odpovědi:

Bronzový

Můj problém byl v tom, že jsem na to kašlala, pak všechno dodělávala na poslední chvíli a pak mi to přišlo všechno těžké.

I když na základce se stačilo naučit 2x A4 papír z přírodopisu, kdežto další písemka na Střední vypadala 12x A4 z Pozemního stavitelství, včetně obrázků např. komínů, základů a takových blbostí...
A takových odborných písemek bylo dvakrát do týdne + obyčejné písemky z matematiky, fyziky, chemie kde se s námi učitelka vůbec nepárala a kde máme teprve Čj a Aj. Rýsování výkresů - první dva roky ručně, další dva roky na pc - to byla taky dobrá sranda odevzdávat všechno v termínu.

Takže jo, bylo toho o hodně víc.

Zlatý

Pro někoho to, pro jiného něco jiného.
Záleží na tom kolik toho na ZŠ umíš a na jaký učňák jdeš.

Stříbrný

Já jsem chodil do učňáku v r.1968-71 na obor frézař.Učivo že základky (čeština, magika apod.) byla brnkačka protože nic nového se neučilo a vše jsem znal z devītky.Horší byly odbornē předměty.Kreslení výrobků (nárys, půdorys, bokorys), vypočītat odpad z výrobků a pak čistá váha výrobků.
Zkrátka odborné předměty jsou náročnějšī než převzaté předměty z devítky.
Ale to bylo dřív, nevím jak je to dnes.

Bronzový

V deváté třídě jsme se nic extra nového neučili, spíš jsme opakovali už naučené. Když jsem v r. 1974 nastoupil do učení, byl pro mě první ročník, z hlediska odborných předmětů, desetkrát náročnější, než devátá třída. Další velký rozdíl byl v celkovém přístupu, nárocích, jednání atd.

Prostě na základce tě pořád berou jako děcko, na učňáku už s tebou jednají skoro jako s dospělým člověkem.

Stříbrný

Jakýkoliv prvák je vždy těžší, než předchozí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2417
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.