Rokio

Je těžší devátá třída základní školy nebo prvák na učňáku?

Základní škola VS učiliště

Nejlepší odpověď
gecco

Těžší je prvák – kdekoli, i na učňáku…
😉
Nejtěžší je zvládnout rozdíl v tempu teorie a nástup praxe…
😉

Další odpovědi
chachar1922

Můj problém byl v tom, že jsem na to kašlala, pak všechno dodělávala na poslední chvíli a pak mi to přišlo všechno těžké.

I když na základce se stačilo naučit 2× A4 papír z přírodopisu, kdežto další písemka na Střední vypadala 12× A4 z Pozemního stavitelství, včetně obrázků např. komínů, základů a takových blbostí…
A takových odborných písemek bylo dvakrát do týdne + obyčejné písemky z matematiky, fyziky, chemie kde se s námi učitelka vůbec nepárala a kde máme teprve Čj a Aj. Rýsování výkresů – první dva roky ručně, další dva roky na pc – to byla taky dobrá sranda odevzdávat všechno v termínu.

Takže jo, bylo toho o hodně víc.

terry

Pro někoho to, pro jiného něco jiného.
Záleží na tom kolik toho na ZŠ umíš a na jaký učňák jdeš.

anonym

Já jsem chodil do učňáku v r.1968–71 na obor frézař.Učivo že základky (čeština, magika apod.) byla brnkačka protože nic nového se neučilo a vše jsem znal z devītky.Horší byly odbornē předměty.Kreslení výrobků (nárys, půdorys, bokorys), vypočītat odpad z výrobků a pak čistá váha výrobků.
Zkrátka odborné předměty jsou náročnějšī než převzaté předměty z devítky.
Ale to bylo dřív, nevím jak je to dnes.

Klaproth

V deváté třídě jsme se nic extra nového neučili, spíš jsme opakovali už naučené. Když jsem v r. 1974 nastoupil do učení, byl pro mě první ročník, z hlediska odborných předmětů, desetkrát náročnější, než devátá třída. Další velký rozdíl byl v celkovém přístupu, nárocích, jednání atd.

Prostě na základce tě pořád berou jako děcko, na učňáku už s tebou jednají skoro jako s dospělým člověkem.

Emefej

Jakýkoliv prvák je vždy těžší, než předchozí.