Avatar uživatele
Registrovaný

Je stanovena výše drobných oprav v nájemním bytě a je mou povinností hradit zařízení bytu nad 3.000,-Kč?

Technik doporučuje výměnu plyn.kotle,opravy nerentabilní a drahé.V nájemní sml.je:Nájemce se zavazuje provádět běžné opravy vybavení bytu,tzn.i výměny jejich součástí a hradit náklady s tím spojené.Majitel tvrdí,že mám nový kotel hradit já jako nájemce,prosím,poraďte mi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Výměna kotle rozhodně není drobná oprava, kterou by měl nájemce hradit. Drobnou opravou se rozumí nechat si vymalovat nebo opravit kapající kohoutek či vypínač.


Avatar uživatele
Zlatý

Téměř na totožnou otázku jsem již odpovídal (viz zdroj).

V nařízení vlády č. 258/1995 Sb. (§ 5) je detailně vymezeno co je a co není "drobná oprava"..., tak si to zkontrolujte.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ vymena-kamen-waw-v-najemnim-by te-u-majitelky

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.