Pokročilý

Je stahování z rapidshare legální?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Nejde tak ani o to, pro čí potřebu daný materiál stahuješ, ale pokud se jedná o materiál opatřený ochrannou známkou, který není určen k takovému šíření (hudba, hry, seriály, filmy) tak to samozřejmě legální není. Nejde tedy o server, odkud stahuješ, ale o materiál.

Kdyby to legální bylo, myslíte, že by existovali a uživili by se nějaké prodejny s hrami, hudbou či filmy ? :) Potažmo vývojáři her, hudebníci či filmaři a jejich distributorské firmy ? Samozřejěm že ne ;)

Takže odpověď na otázku: NENÍ TO LEGÁLNÍ ! :)

Ale víme jak to chodí.

Další odpovědi:

Zlatý

No,já tedy nevím,jestli ano nebo ne,ale taky jsem dnes slyšela,že ti,co stahují i pro vlastní potřebu budou postihováni nějakými pokutami,nic blíž ale nevím.
http://www.bezpecnyinternet.cz /…

http://www.filmynejsouzadarmo. cz/…

Podle toho,co jsem se dočetla,stahování trestné není,ale kopie by měla být jen pro vaši potřebu,čili nesmíte půjčit ani darovat,už vůbec ne prodat.Moc se v tomto zatím neorientuju,takže nevím,jestli jsem vám vůbec odpověděla dobře.

Bronzový

Jde o to jak a co stahujete. Samozřejmě princip kopírování čehokoliv na co se vztahují autorská práva není úplně v pořádku.

Ale ve zkratce, jak jsem to vyčetl a chápu já (ale neručím za úplnou správnost odpovědi):

1) Stahovat "legálně" můžete jen audiovizuální materiály pro svoji potřebu (filmy, hudba). Stažení a hlavně následná instalace software už nelegální bezesporu je, tam porušujete licenční ujednání, které instalací odsouhlasujete.

2) Stahovat "legálně" lze pouze tím způsobem, že dílo zpětně neposkytujete dalším. Takže Rapidshare a přímé stahování z internetu je v pořádku. Zákon neporušujete vy, ale ten, kdo to na Rapidshare uploadoval. Stahování pomocí dc++ nebo torrentů už v pořádku není, neboť zároveň se stahováním odesíláte data a tím jej poskytujete dalším osobám.

Snad jsem to rozumně vysvětlil, takto jsem to asi před rokem někde vyčetl, doufám, že zákon od té doby nezměnili.

Zlatý

Pokud stahuješ pro svoji potřebu,nešíříš to dál -tak snad není nikde problém

Stahování z rapida je ještě v pohodě ale hlavně nestahuj z torrentů! =)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.