Savier

Je smrt definitivní konec?

Nejlepší odpověď
HarpPlayer

Samozřejmě.

Na strachu ze smrti fungují VŠECHNA NÁBOŽENSTVÍ NA SVĚTĚ!
Ale ve skutečnosti – jsme jenom takové přemnožené opice bez chlupů…

Tak nevím, proč by zrovna náš druh (který se v posledních 500 letech NAPROSTO VYMKL KONTROLE – a systematicky pracuje na zníčení SVÉM i CELÉ PLANETY – měl mít nějaká privilegia od „dědečka na obláčku“… 😁

Další odpovědi
Alesh

Těžko říct. Většina kultur věří v nějakou formu posmrtného života. Někdy je to nějaký ten ráj, peklo apod., jindy zas nějaká forma recyklace duše, buďto zpátky do člověka, někdy do něčeho jiného. Tak či tak neexistuje exaktní důkaz, čili dá se říct, že to jsou jen dohady.

paul1

Já věřím, že ne.

elkon

Ano. Snad jsi chodil také do školy…

da ny

Tělesné schránky určitě.
S duší je to jinak.
„Zařízení umělo vážit s přesností ± 5,6 gramů. Jejich tělo v době těsně před smrtí a ihned po smrti zvážil. U všech došlo k nepatrnému úbytku váhy, který v průměru činil 21 gramů.“
https://www.praz­skyden.cz/kam-zmizi-lidska-duse-po-smrti-americky-lekar-zvazil-jeji-presnou-hmotnost/
Ale, to už je „vyšší dívčí“ aneb, pro pokročilé…
🙂

Roman71

Ano. Bible sděluje celkem jasně, že duše, která hřeší, zemře (kniha Ezekiel 18.kapitola, 4.verš). Kniha Kazatel také sděluje podobnou informaci v 9. kapitole, verši 5: „Živí si totiž uvědomují, že zemřou; ale pokud jde o mrtvé, ti si neuvědomují naprosto nic..“ a pokračuje ve verši 10: „Všechno, co chce činit tvá ruka, konej právě svou silou, protože není práce ani vymýšlení ani poznání ani moudrost v šeolu, v místě, k němuž jdeš.“ (poznámka: hebrejský výraz šeol znamená společný hrob lidstva). Ježíš Kristus před vzkříšením Lazara přirovnal stav smrti k hlubokému spánku. V tomto stavu je člověk nečinný. Ani vzkříšení lidé se nezmiňovali o jakémsi „životě po smrti“, protože smrt je podle Bible následek zděděného hříchu. Podléhá mu momentálně každý člověk. Učení o nesmrtelnosti duše nepochází z Bible.

Naštěstí je tu naděje na vzkříšení k životu, ale to už je další kapitola.

Smrt je jako počítačová hra která skončila díky chybě a tak někdo je zde do 100 let a jiný se nenarodí díky potratu nebo antikoncepci. Na věčné časy zde jsou jenom chyby, protože evoluce je nesmrtelná.