Avatar uživatele
hapiky

Je smích známkou prostoduchosti? Proč významní intelektuálové, vědci, právníci či presidenti potlačují přirozený smích?

U soudců, lékařů apod. je vážnost dána funkcí, ale co ti ostatní? Nechtějí? Nemůžou? Stydí se usmát, nebo je to pro ně nevhodné chování? Studenti mají „srandu“ rádi, po diplomce mnozí ztrácí smysl pro humor či veselost. Samozřejmě mám na mysli vhodné důvodné pousmání či vtipkování.

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, zjentek, gagaga, marci1 před 2633 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Smích, který se objeví, třeba při určitém druhu humoru, i když někdy nechápu, proč to ta je , mně připadá jako smích prostoduchý. V poslední době, když v tzv. zábavném pořadu převažují vulgarismy. Není to pošetilost smát se i takovému rádoby (podle mne) vtipnému projevu?

Ale jinak je smích důležitý, přece známe slova “veselá mysl – půl zdraví".
Jenže mnoho lidí se bere vážně, ukazují své kamenné obličeje a zachovávají tzv. dekorum, domnívají se, že by se smíchem ztrapnili. Ale často je brzdí i etiketa..

Myslím si, že i smích má různou kvalitu, buď se lidé umí smát upřímně, nebo to neumí. Někteří se umí zasmát sami sobě, jiní bohužel jen jinému – tedy někomu, nikoliv něčemu.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Smích může být známkou prostoduchosti… Smích bez důvodu…
Na druhou stranu – smích i úsměv jsou známkou dobré nálady či uvolnění, známkou ´beztresu´…
___
Směj a usmívej se dokud a pokud můžeš – je to příjemné – pro daného jedince i jeho okolí…
A neřeš, proč se kdo usmívá na tebe. A neřeš ani, proč se kdo tobě směje – má (asi) radost a přej mu ji – taky se usměj…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Myslím si, že někteří lidé cítí to, že kdyby se zasmáli, tak se sníží jejich vážnost, autorita, iteligence. Většina lidí se naštěstí dokáže smát. Samozřejmě je třeba rozlišit úsměv a smích upřímný a falešný. Četla jsem, že náš mozek toto dokáže rozlišit. Upřímný smích je projevem spokojenosti, štěstí, dobré nálady a ostatní pohladí po duši. 🙂
„Smích chytré lidi léčí. A jen blbce uráží.“

  • Jan Werich

http://jpeg.cz/i­mages/2017/02/­20/h9Wni.jpg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Dvě různé otázky.

(1)
Někdy ano.

(2)
Na otázku „Proč někdo něco…“ může odpovědět pouze ten „někdo“.

Nevšimla jsem si, že by významní itelektuálové, vědci, právníci či prezidenti
potlačovali přirozený smích. Nemohlo by to být tak, že jim k smíchu přijdou jiné
situace nebo věci?

______

K dalším odpovědím:

Smích nesnižuje respekt ani vážnost,
např. schopnost zasmát se sám sobě
může naopak respekt zvýšit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Já nevim já musel smích zahodit už na „vojně“- zahodit a zastřelit!

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
majestic

Ztrácí to respekt, tudíž důvod je ten, že sami nechtějí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Já mám pro tebe takovou básničku, nebo spíš pořekadlo, je to v ostravském „kratkozobakovem“ nářečí. Častoval mě jím děda za mých dětských let, když má rozjívenost přesáhla mez tolerance 😉

Gdo se směje,
něvi, čemu,
podoba se
přihlupemu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

marci: když to řekl Werich, tak máš stoprocentní pravdu. On je můj duchovní guru a tak se po něm opičím 🙂

před 2633 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

majestic: A já si myslel, že respekt je dán osobností každého jedince, a až potom vědomostmi.

před 2633 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
majestic

To si myslíš dobře, jen mi nejde do hlavy, proč to zmiňuješ.

před 2633 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek