hapiky

Je smích známkou prostoduchosti? Proč významní intelektuálové, vědci, právníci či presidenti potlačují přirozený smích?

U soudců, lékařů apod. je vážnost dána funkcí, ale co ti ostatní? Nechtějí? Nemůžou? Stydí se usmát, nebo je to pro ně nevhodné chování? Studenti mají „srandu“ rádi, po diplomce mnozí ztrácí smysl pro humor či veselost. Samozřejmě mám na mysli vhodné důvodné pousmání či vtipkování.

Nejlepší odpověď
annas

Smích, který se objeví, třeba při určitém druhu humoru, i když někdy nechápu, proč to ta je , mně připadá jako smích prostoduchý. V poslední době, když v tzv. zábavném pořadu převažují vulgarismy. Není to pošetilost smát se i takovému rádoby (podle mne) vtipnému projevu?

Ale jinak je smích důležitý, přece známe slova “veselá mysl – půl zdraví".
Jenže mnoho lidí se bere vážně, ukazují své kamenné obličeje a zachovávají tzv. dekorum, domnívají se, že by se smíchem ztrapnili. Ale často je brzdí i etiketa..

Myslím si, že i smích má různou kvalitu, buď se lidé umí smát upřímně, nebo to neumí. Někteří se umí zasmát sami sobě, jiní bohužel jen jinému – tedy někomu, nikoliv něčemu.

Další odpovědi
gecco

Smích může být známkou prostoduchosti… Smích bez důvodu…
Na druhou stranu – smích i úsměv jsou známkou dobré nálady či uvolnění, známkou ´beztresu´…
___
Směj a usmívej se dokud a pokud můžeš – je to příjemné – pro daného jedince i jeho okolí…
A neřeš, proč se kdo usmívá na tebe. A neřeš ani, proč se kdo tobě směje – má (asi) radost a přej mu ji – taky se usměj…
😉

marci1

Myslím si, že někteří lidé cítí to, že kdyby se zasmáli, tak se sníží jejich vážnost, autorita, iteligence. Většina lidí se naštěstí dokáže smát. Samozřejmě je třeba rozlišit úsměv a smích upřímný a falešný. Četla jsem, že náš mozek toto dokáže rozlišit. Upřímný smích je projevem spokojenosti, štěstí, dobré nálady a ostatní pohladí po duši. 🙂
„Smích chytré lidi léčí. A jen blbce uráží.“

  • Jan Werich

http://jpeg.cz/i­mages/2017/02/­20/h9Wni.jpg

ivzez

Dvě různé otázky.

(1)
Někdy ano.

(2)
Na otázku „Proč někdo něco…“ může odpovědět pouze ten „někdo“.

Nevšimla jsem si, že by významní itelektuálové, vědci, právníci či prezidenti
potlačovali přirozený smích. Nemohlo by to být tak, že jim k smíchu přijdou jiné
situace nebo věci?

______

K dalším odpovědím:

Smích nesnižuje respekt ani vážnost,
např. schopnost zasmát se sám sobě
může naopak respekt zvýšit.

zjentek

Já nevim já musel smích zahodit už na „vojně“- zahodit a zastřelit!

majestic

Ztrácí to respekt, tudíž důvod je ten, že sami nechtějí.

cochee

Já mám pro tebe takovou básničku, nebo spíš pořekadlo, je to v ostravském „kratkozobakovem“ nářečí. Častoval mě jím děda za mých dětských let, když má rozjívenost přesáhla mez tolerance 😉

Gdo se směje,
něvi, čemu,
podoba se
přihlupemu.

Kepler

marci: když to řekl Werich, tak máš stoprocentní pravdu. On je můj duchovní guru a tak se po něm opičím 🙂

hapiky

majestic: A já si myslel, že respekt je dán osobností každého jedince, a až potom vědomostmi.

majestic

To si myslíš dobře, jen mi nejde do hlavy, proč to zmiňuješ.