Rokio

Je nejsilnější tygr, lev, nebo gepard?

Tři šelmy proti sobě

Nejlepší odpověď
Lamalam

Kdo je nejsilnější nevím, ale největší je tygr ussurijský, předpokládám tedy, že bude i nejsilnější.

Další odpovědi
mojitek

tak gepard,to je jen přerostlá kočička.Co se týče tygra Usurijskýho a lva,je to plichta. Jak kdy a jak který jedinec.Viz zdokumentované svědectví nebo záběry z cirkusů kdy se do sebe pustili ..
Ale Liger je N° 1

kapka

Tygrů a lvů je víc druhů, takže souhlas s lamalam i mojitek. Jen doplnim fakt, že v Africe jsou gepardi lvími smečkami pronásledování, jsou pro ně na stejném území konkurence. Pokud najdou mláďata, zabíjejí je. V jednom dokumentu v TV říkali, že ze čtyřiceti mladat geparda se dospělosti dožijí dva. Především kvůli lvům. To číslo mě překvapilo. :)

Kepler

Podle fyzické síly je pořadí: lev, tygr, gepard. Ale u sibiřského tygra si nejsem jistý.

slevin

tygr sibirsky muze vazit i 450kg,lev max 350kg a gepard nikdy na člověka ani nezautocil.

Kepler

Až pak jsem se mrknul do wiki: sibiřský tygr je fakt nejmohutnější kočkovitá šelma, lev je druhý.

quentos

porovnáváme-li více než dva subjekty, každej normální Čech použije třetí stupeň.