Avatar uživatele
michala432

Je rozdíl v tom když budu počítat na levé ruce nebo na pravé?

Je rozdíl počítat na levé ruce nebo na pravé ruce myslím tím,pro zachování klidu mám počítat na ruce,ale jaké ruce.

Zajímavá 0 před 91 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cappuccino

Zalezi na tom, kolik mas na ktere ruce prstu? Treba nas soused, truhlar, ma na jedne jenom 4.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
orwell

Já jako pravák počítám raději na levé ruce, protože dost často v pravé něco držím a nechci to pustit.
A propos vzpomněl jsem si na jeden dětskej: Učitel zkouší Pepu z počtů a ptá se: Kolik je 2 plus 5? Pepíček to šmodrchá na prstech a pak odpoví sedm. Učitel se zachmuří a praví: Teď si dej ruce do kapes a řekni mi, kolik je pět a pět. Pepíček počítá a počítá a pak vykřikne jedenáct!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

To je zase výmysl, je úplně jedno jak počítáš, ale na rukou počítají malé děti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Není v tom podle mne rozdíl. A ani na tom moc nezáleží. Až postoupíš do druhé třídy ZŠ, naučíš se počítat bez „prstové asistence“, takříkajíc „v duchu“ (v hlavě). Některé děti to zvládají i dříve. 😉 😄

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Dobrý pokus o vtípek 😉
Jinak by mi Vás muselo být upřímně líto.
Na rukou by klídek, odpočítával, jen Jouda 😉
Někomu nestačí počítat do 20. Můžete i do 40 nebo do sta. Když zavřete oči, bude to intenzivnější..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Ne, v principu není rozdíl, na které ruce budete počítat. Pokud je vám pohodlnější počítat na levé ruce, tak to dělejte. Pokud na pravé, tak na pravé. Nejpodstatnější je, aby vás tento proces uklidňoval a pomáhal vám se soustředit. Tedy pokud se vám líbí počítat na levé ruce, pak to dělejte. Pokud ale zjistíte, že počítání na pravé ruce vám přináší větší klid a radost, pak počítejte na pravé. Takže při počítání na rukách je důležité, aby se vám to líbilo a přinášelo vám to radost a klid.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Na jedné ruce můžeš počítat do 32 pokud znáš mocniny 2.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Kelt: Jen do 31 😉
Když bude šikovnej, může zkusit trojkovou. Pak se dostane dál.

Avatar uživatele
aliendrone

orwell>>> 😁 😁 😁
Ano, tuhle „matematiku“ naneštěstí znám (měl jsem BOHUŽEL s ní již nejedno dočinění). Takže raději ani nebudu rozebírat KOLIKÁTÝ to byl Pepíček. 😉 😄

Avatar uživatele
orwell

alien: to nás bude asi víc. Ale matematika je prostě královna věd, ať už s prstováním, nebo bez něj. S tím fakt nic nenaděláme. 🙂

Nový příspěvek