Kelt

Je rozdíl mezi výrazy rooster a cock v angličtině?

Na obou obrázcích je kohout a tam věta, která se týká toho kohouta. Je tam anglická verze, která v jednom případě používá výraz rooster a ve druhém cock. Tak ať v tom nemám zmatek. Učím se tak další jazyk. Děkuji.

Odpovědi
MartGrin

Používej jen slovo rooster. Cock se sice dá použít taky, ale to slovo má víc významů a když je někdo použije pro označení kohouta, tak to většinou udělá jen ironicky, nebo při vyprávění vtipu.

dubraro

Pokud jde o to, označit kohouta, samce kura domácího, je vhodnější výraz rooster. Slovo cock má mnoho dalších významů, některé vulgární.