Avatar uživatele
anonym

Je pro život lepší pracovat 4 krát týdně 10 hodinové směny nebo 5 krát týdně 8 hodinové směny?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, marci1, Brblal před 2079 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Jiná odpověď.

Práce je nejhloupější, nejneefektivnější a ten posledné legální způsob, jak přijít k penězům.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Lepší je nepracovat vůbec.

U každého to bude jinak. Každému vyhovuje něco jiného. Mě nejlépe vyhovuje nepracovat vůbec, ale dost málo se mi to daří.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Raději zkrácený úvazek a užívat si více volného času.

Záleží ovšem na tom, o jakou práci se jedná. Třeba 10 hodin denně těžké, fyzické práce si nedovedu představit. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

Raději zkrácený úvazek a užívat si více volného času.

V CR bych dala prednost tem 4 × 10 hodinam a mit tri dny volno.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Raději zkrácený úvazek a užívat si více volného času.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jiná odpověď.

Každému vyhovuje něco jiného.
Někdo dá přednost pěti osmihodinovým směnám,
jiný radši odpracuje čtyři desetihodinové směny,
aby měl více volných dnů.

Pro mne je lepší práce rozdělená rovnoměrně,
tedy pět osmihodinových směn.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Lepší je nepracovat vůbec.

Ideální je pověsit práci na hřebík a živit se podnikáním a investováním, pokud to bude stačit na to, abychom se uživili bez práce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Muffz

10 hodinové.

Já jsem zvyklý na pružnou pracovní dobu, osobně jsem názoru, že ideální z psychického, fyzického a rodinného života by byla 4 × 8 hodin a 3 dny volna. Jenže aspoň u nás tomu zaměstnavatelé zatím nejsou nakloněni, zas chápu, že se bojí, že se nebude práce stíhat, ale sám vím, že pondělní ráno a páteční odpoledne je takové rozehřívací a „odehřívací“.

Ale kdybych měl vybírat mezi výše zmíněnými, tak jsem za 4 × 10, kdysi jsem měl v práci domluvené přímo tyto hodiny, každý den nadpracovat 2 hodiny a pátek volno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Brblal

Jiná odpověď.

Záleží jakou kdo dělá práci, kdo jen hlídá objekt a nebo stroje – zda pracují správně, tomu bude vyhovovat 4 × 10 hod. Kdo má náročnější práci s lidma, odpovídá na dotazy, zařizuje, telefonuje, shání jiné firmy na práci… tomu bude vyhovovat 5 × 8 hodin.

Pokud tam jsme dva, může si jeden přes poledne skočit na oběd (kdo má od zaměstnavatele stravenky na jídlo…).

Upravil/a: Brblal

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Jiná odpověď.

To je přeci čistě individuální – záleží to jednak na vlastnostech a druhak na schopnostech daného jedince.

6× týdně 10 hodin je přijatelné (s občasnými nedělními dodělávkami). Co bys dělal s takovým množstvím volného času? Čuchal ke kytičkám? Neboj, jednou se toho dostane každému – i tobě – ve vrchovaté míře! Ze spoda! ;) :D :D

Nudím se někdy už teď – proč myslíš, že prudím tak často tady? Z nárazového nedostatku smysluplné efektivní práce, prostě „roupama nevím co bych“! Časem tě různé diskošky, bary, mejdany, lítání za ženskými, lezení po skalách a vůbec všelijaké kravení přestane bavit – zůstane ti JEN práce, tak to prostě JE! ;) :D

Ovšem SKUTEČNÉ workoholiky (nikoliv podmíněné/naučené – jako jsem třeba já) lituji, protože si neuvědomují fakt, že práce je sice smyslem života, ale nikoliv JEDINÝM! Jejich život musí být značně chudý (nemyslím penězi, ale spíš zážitky) – i když si to sami neuvědomují.


BTW – Edisone, jaký znáš JINÝ způsob jak přijít k penězům, než PRÁCI? (myslím tím uvědomělý tebou ovládaný proces, nikoliv dědictví, výhru v loterii apod.)

Je jedno jestli si šikovně zúčtuješ přeplatek DPH (aby tě berňák nesežral i s chlupama) nebo dealuješ perník nebo kradeš auta (aby tě benga nezavřeli), točíš kabelkou na E55 či cokoliv jiného – všechno obnáší práci! A někdy DOST rizikovou, často zdraví a životu vyloženě škodlivou! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

Jiná odpověď.

… a to já si klidně udělám tři čtrnáctky a pak mam volno i na chlazenou desítku, vosmička se snad už asi nevaří …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Lepší je nepracovat vůbec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Stefan8888

Raději zkrácený úvazek a užívat si více volného času.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek