Rokio

Je pro vědce těžší vynaleznout teleportaci, nebo cestovat do budoucnosti?

Co je podle vědců a jiných odborníků více nereálné? Co by po stránce teoretické bylo lehčí vytvořit?

Odpovědi
aliendrone

K cestování do budoucnosti nepotřebuješ nic objevovat. Máš dokonce 2 způsoby jak na to. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Dilatace_%C4%8Da­su

A ohledně teleportace, tu už také umíme. Sice jen s elementární částicí a navíc jen podsvětelnou rychlostí (na rozdíl od SF), ale znáš to – človek vrhal kameny miliony let beze změny. A pak VELICE RYCHLE (vzhledem k délce předchozí etapy „kamenovrhání“) začal to samě – s tříštivými granáty. ;) :)

zjentek

Vždyť se nedokáží shodnout, kde a jak vznikl kovid, tak co po takových chtít více?

Jako společnost jsme v krizi, stagnujeme, vzdáváme, podprahově očekáváme nástup AI, potažmo zánik 🤷‍♂️ …Jako lidstvo jsme zklamali.

led

Mnohí možnosti teleportaci a cestovanie časom využívajú aj dnes.
Len pozrite do médií, koľko sci-fi je tem vydávané za skutočnosť. A tie medializované cesty do krajín, kde zajtra bolo včera a včera bude zajtra, chudák menej časom scestovaný občan len vlastným očiam neverí, pretože myseľ má plnú mediálnych sci-fi. Tí, čo sa teleportujú pomocou médií na miesto udalostí a vidia, že to čo na vlastné oči videli pri svojich mediálnych cestách časom, nejestvuje a videli len test ich teleportačnej a duševnej prispôsobivosti v snahách tvorcov časopriestoru pre život v žiarivej bielohviezdnej budúcnosti.