KubikS7

Je příběh o Maratonském běžci pravdivý?

Doplňuji:

1. Z Marathonu do Athén je to více než 42 195 m. V knize Vojtěcha Zamarovského jsem četl , že prý tento příběh vznikl později. Tak jak to tedy je ?

Nejlepší odpověď
Conchus

Jistě. Záznam o té bitvě existuje.

Další odpovědi
eLx

historie se upravuje, maže, vytváří.. buď jí věříš nebo ne..

led

Zatiaľ nikto nedokázal, že nie je pravdivý, ani že je pravdivý.
Predstavte si i tak ten výkon. Posol unavený po bitke, v brnení a so zbraňou v ruke, ešte prebehol viac než 42 kilometrov a dokázal oznámiť zprávu. Niet div, že to boli jeho posledné slová.
Dnešní športovci bežia naľahko a oddýchnutí… ale i tak nepodceňujme ich výkony.