HSP

Byl by v mém případě vhodný přestup na jinou školu, jsem-li HSP?

Dobrý den, ještě před položením otázky bych chtěl říct že jsem HSP neboli vysoce citlivá osobnost, a proto je možné, že situaci beru trochu jinak. Jsem v 1. ročníku střední školy. Koncem školy jsem se rozhodnul přestoupit na jinou školu. 1. důvodem je konec vyučování, končíme každý den kolem 16 hodin. To je důvod proč jsem na internátu. No a na internátu se věčně nudím, nikam nechodím, protože jsem neustále unavený. (Tady právě zasahuje již zmíněné HSP, četl jsem, že je takový člověk rychle unavený, protože o věcech moc přemýšlí.) Když jsem s rodinou, o tolika věcech nepřemýšlím, tudíž nejsem tak unavený. A proto bych chtěl v závěru být s rodinou. 2. důvodem jsou spolužáci, první 2 měsíce jsem byl ve skupině kde si ze mě dělali srandu, v 2. skupině je to lepší, ale nemám nikoho, s kým bych si pořádně rozuměl, nebo s kým bych si sednul do lavice. (Většinou sedím sám) 3. důvodem je strach o moje rodiče, nikdy nevím, kdy je vidím naposled, a tak bych rád trávil čas s nimi. (Včetně prarodičů apod.) 4. důvod, nedávno jsem byl informován, že na obor, kvůli kterému jsem sem přišel, se škola ani pořádně nezaměřuje. Nad tímhle vším (a určitě jsem všechno nevýjmenoval) denně přemýšlím, nemůžu usnout a ani místy nemůžu dýchat. Rád bych věděl, zda by bylo vhodné přestoupit na jinou školu v blízkosti mého domova a zda by to nebyla chyba. Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Nedokážeme posoudit všechny okolnosti které neznáme. Obávám se, že v tomto případě to budeš muset rozhodnout sám.

Další odpovědi
xxx3

já bych v tomto případě rozhodně doporučil konzultaci se školním psychologem.

Emefej

Obrátil bych se raději na odborníky, než na zdejší laiky. Každý psychiatr ti poradí lépe, než my.