Jan Kunčar

Je pravda, že pes s bílou srstí by neměl dostávat k jídlu mrkev, protože by jeho srst získala jiný odstín?

Nejlepší odpověď
Anemone

Že je ve složení granulí karoten, výrobci většinou neuvádí. Hlídej si proto vitamín A. Někde je ho hodně, jinde málo. Stejně to ale zůstává záhadou, protože někteří bílí psi po karotenu nereznou. Je to trochu dáno i genetikou.

Další odpovědi
Drap

Ano, je to pravda. Neměl by dostávat takový pes karoten. Pokud krmíš granule, je třeba si vybírat ty, bez karotenu.

briketka10

Kam zmizela ta jedna odpověď?
Byl u ní tento odkaz:

http://www.jak­krmit.cz/filtr/be­ta-karoten

johana 56

Briketko,

vše je v pořádku. Bohužel mi s odkazem ‚ujel‘ i kousek textu, bylo by to porušení pravidel. Díky a omlouvám se 🙂