Kepler

Je pravda, že optimista je špatně informovaný pesimista?

Já si tak docela jist nejsem. Zrovna tak mohu říct, že pesimista je špatně informovaný optimista. Není to náhodou o úplně něčem jiném, než o informacích? Jaký je váš názor?

Nejlepší odpověď
marci1

Řekla bych, že o informacích to není. Něco podědíme, něco pochytíme z prostředí, kde jsme vyrůstali, něco z výchovy rodičů. A někdo se v pesimistických názorech přímo „rochní“. Jakoby pesimismus byl dnešní životní styl. 🙂

Jak se říká:
Pesimista vidí v tunelu tmu,
optimista vidí světlo na konci tunelu,
realista vidí v tunelu světla vlaku,
a strojvůdce vidí tři debily na kolejích.

Další odpovědi
Ametyst

Je to podle mě o informacích i o životních zkušenostech. Nikdo se nerad víckrát spálí. Zkušenost nelze vygooglit. Pokud už víme něco málo o lidech, můžeme i dobře předpovědět, jak která událost dopadne.

Edison

Je to pravda. Navíc optim istu nelze příjemě překvapit. Proč, to si jistě domyslíš.

Rokio

Optimismus je kladná lidská vlastnost. Pesimismus pak záporná. Optimista je člověk, který na všem najde něco dobrého, má pozitivní vyhlídky do budoucna, má většinou dobrou náladu a snaží se věci vidět z té lepší stránky.

ivzez

Já si myslím, že jde o vlastnost,
která nezávisí na tom, jaké informace kdo získá.

Nesouhlasím s Rokiem. Rokio, co kdybych napsala, že je špatná vlastnost „plesknout první, co tě napadne“, aniž bys přemýšlel?

anonym

Rokio ty jsi mistr binárního vidění světa, co je černé nemůže být šedé, co je bod nemůže být kruh, co se zdá být rovné nemůže být zakřivené … pokud si jednou z tohoto serveru odneseš poznatek že pravdu a lež stejně jako dobro a zlo u těch neobecnějších lidských vlastností vlastností nelze tak snadno odlišovat jak to děláš ty, bude to pro tebe velký osobní přínos.

Kepler

marci, to je geniální! Že ty jsi optimista?

Ametyst

To není o dobru nebo zlu: to je o realistickém vyhodnocení různých situací, které se dějí nebo se stanou: optimista jistě nepočítá s povodní, se sněhovou kalamitou nebo s výpadkem elektřiny, největšími za posledních 25 let.

Edison

Rokio, na to, co je špatná a dobrá vlastnost jsi přišel jak? Pesimista bývá mnohem lépe připraven na špatné věci a mnohem lépe se s nimi vyrovnává. A mnohem častěji pak bývá mile překvapen. To všechno je přece pozitivní, ne?

Rokio

Edison: Asi máš pravdu. Změnil jsi můj názor na dané téma.

Edison

Proto jsem to nepsal. Myslím, že tohle chce více vlastního přemýšlení, než jeden příspěvek jednoho GÉNIA. 😁 Ale dík, potěší to. 😁

Kepler

Já si myslím taky, že je to jen charakterová vlastnost. Jen flegmatikům je to jedno. Optimista zůstane optimistou, i když je někdy zklamán a pesimista analogicky podobně.

Edison

Já neříkám, že to není vlastnost. Jen se neodvažuji hodnotit, která je dobrá a která špatná. Nemyslím, že by špatná byla kterákoli z nich.

Ametyst

Mezi tím je realista: je to člověk, který předpokládá i krajní variantu (katastrofu) a udělá všechno možné i nemožné pro to, aby nenastala. Obávám se, že optimista si ji ani neumí představit…

Edison

Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista… střílet… 😁