Avatar uživatele
jirka F

Je pravda že na dvoře císaře se vždycky dobře jedlo?

Jak propaguje reklama.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone, Savier před 132 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Stravovanie na dvore kráľa a cisára pre súčasného našinca nie je „to pravé orechové“.
Treba si uvedomiť, že aj pri tomto platili určité prísne protokoly. Jeden z najdôležitejších: Začať jesť môžete, až keď začne jesť cisár, kráľ. Keď On skončí, musíte skončiť aj vy. Rovnako je to aj s pitím predložených nápojov. To nehovorím o rozhovore, či voľnej zábave počas jedenia, pokiaľ nie ste niekto z najvyšších pohlavárov. Takže voľnú zábavu rovno vypustite z hlavy, tá začne, až po odchode najvyššieho pána.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Reklamní trik, aby se prodávalo. Všude se dobře jedlo, pokud na to bylo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Vybavila se mi jedna věc z pubertálního mládí. Tenkrát jsem četl paměti armádního generála S.M.Štemenka [byly tam hezké fotografie 😉 ] Štemenko byl za Stalina velitel operačního oddělení GŠ Rudé armády), který v nich mimo jiné dával k lepšímu různé historky (celá kniha je přirozeně OSLAVNOU propagandou, spíše ideologickým výkladem oficiálního stanoviska tehdejší sovětské věrchušky, než konzistentním historickým pramenem – vyšla AŽ po Stalinově smrti).

Pochop, že celou dobu do nás cpali, jak sověti za války trpěli hladem a zimou (což JE pravda, takový Lenigrad [blokáda] musel být hustej). No a Štemenko v pamětech popisuje příhodu o tom, jak Stalin, který „rád nahlížel pod pokličky“ zkoumá stůl s připraveným jídlem k obědu, zvedá na mísách pokličky a mumlá si „hmm, tady je polévka… a zde je zelná polévka…“ 😮

To mě ZARAZILO – JAK to proboha mělo korespondovat s tím, že celá země v dsledku války hladoví a STALIN (česky „ocelový“) si žere jako prase (nestačí mu JEDNA polévka k obědu)? Tenkrát jsem teprve začal pobírat skutečnost, že lidé jsou si sice rovni, ale NĚKTEŘÍ jsou si ROVNĚJŠÍ. Chápeš? 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Jen dodám k elkonovi, že JE ROZDÍL v tom „pokud na to bylo“. Věřím, že dnes u nás lidé hladem neumírají, dokonce na jídlo MAJÍ a STEJNĚ nejdí DOBŘE (oproti minulosti). Jenže KDE dnes nakoupíš OPRAVDU DOBRÉ potraviny či suroviny (i když na to máš)? 😕

Avatar uživatele
plebs

V Německu Rakousku a něco trochu také v Polsku jak doporučuje pětikolka

Nový příspěvek