Rokio

Je pozitivní rasista dobrý člověk?

Pokud se někdo chová rasisticky v pozitvním kladném slova smyslu, jedná se o dobrého člověka?

Příkladem může být zakládání humanitních organizací na pomoc černochům. Cílem těchto společností může být nabízení práce, psychologické poradenství, ubytování atd. pro pomoc černým.

Odpovědi
led

Pozitívny rasista? To je ako červený beloch, žltý černoch? Pri rasistoch nezáleží na farbe ich pokožky, ale na ich pohľade nadradenosti nad inými rasami. Známe je zneužitie vedy pri rasovom apartheide (nájdite si v slovníku) vo vzťahu „bielych“ a „farebných“ v USA, Južnej Afrike, Nemeckej ríše v čase fašizmu a podobne
Skúste pozitívneho rasistu definovať v doplnení.

Citujem: „Rasizmus je nevedecké učenie o nerovnosti ľudských rás.
Ide o vieru, že rôzne skupiny ľudí majú rôzne charakterové vlastnosti zodpovedajúce ich fyzickému vzhľadu a že takto vnímané rasy sa dajú rozdeliť na nadradené a podradené. Môže tiež označovať predsudky, diskrimináciu alebo nevraživosť namierenú na iných ľudí pre ich rozdielnu rasu alebo etnicitu. Moderné podoby rasizmu sú často založené na sociálnom ponímaní biologických rozdielov medzi ľuďmi. Tieto názory môžu nabrať podobu presvedčenia alebo konania jednotlivcov, ale aj politického systému ktorý kategorizuje ľudí garantuje im rozdielne práva na základe domnelých zdieľaných vlastností, schopností alebo charakteristík.“ ďalej https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Rasizmus

Jestvuje aj politický rasizmus. Len sa pozrite ako predstavitelia niektorých politických strán (zámerne nevkladám štát a stranu) sa vyvyšujú členov iných politických strán a nestranícky plebs. Aj to je rasizmus v inom oblečení.

Daidal

Pozitivní rasista je nesmysl. První to specifikuj, ale já si pod tím nedokážu nic představit. Už jen to pojmenování „rasismus“ je negativní samo od sebe a pozirivně to vnímat nejde (rasismus je přímo nenávist ke konkrétní rase). Existuje pozitivní diskriminace (i když i to je podle mě trochu blbost) a ta snad může mít i pozitivní formu. Protože diskriminace znamená „jen“ rozlišování/roz­dělování a taky odlišný přístup ke konkrétní odlišné skupině.
Tudíž si pleteš rasismus s diskriminací.

Pomoc KONKRÉTNÍM lidem, či spíše skupině, nemá co dělat rasismem (ani diskriminací). Můžeš pomáhat lidem s konkrétního náboženství, chudým, v konkrétním oblastem, podle některé skupiny a zaměstnání, dokonce i podle rasy. Ale nenazýval bych to diskriminací. Pokud je někdo znevýhodněný nebo prostě v horší situaci, tak mu někteří poskytují určitou formu pomoci. Dokonce se někteří sami můžou rozhodnout že budou podporovat určitou skupinu lidí (třeba i rasu)… To je úplně jedno – pokud tím nenapadají druhou stranu a nedělají něco na její úkor. Že chce NĚKOMU někdo pomoci není podle mě žádná diskriminace ani pozitivní. Obecně je to totiž též chápáno negativně a takové pojmenování není vhodné ani nejtrefnější… to pak můžeš každou takovou pomoc nazvat diskriminací (protože každá se zaměřuje na něco/někoho konkrétního). Co pomoc chudým? To je taky rozdělení společnosti na chudé a bohaté a pomáhá/přispívá se chudým (rozlišuje se – tedy diskriminace… říkám, že to je nesmyslné pojmenování).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

oprava sa vyvyšujú členov iných politických strán a nestranícky plebs. " má byť
„sa vyvyšujú nad členov iných politických strán a nestranícky plebs.“