anothertyn

Je podle vás velký problém, když se křesťan nechce brát v kostele jen kvůli tomu, že jeho přítelkyně je ateistka?

Je problém, když si chce vzít křesťan ateistku a kvůli tomu, že není ona věřící, se on křesťan nechce brát v kostele? Je to vážně až takový problém, nebo to je jen podle toho, jak k tomu on přistupuje? (snad rozumíte jak to myslím) Jak byste k tomu přistoupili vy?

Nejlepší odpověď
ivzez

Věřící pravděpodobně bere na rozdíl
od ateisty slib daný v kostele vážně
(slib pro něj bude závazný).

Podle mne mu vadí, že by ateistka musela
v kostele musela slíbit něco, co nemusí být
schopna (možná ani ochotna) dodržet.

Pak by šlo o fomální (prázdný) slib,
s nímž by věřící asi měl problém.

Další odpovědi
setapouch

Pro koho to má nebo nemá být problém? Pro ženicha? Pro nevěstu? Pro rodiny? Pro okolí? Pro Boha? Pro JanaTleskače?

klumprt

Tak čistě podle mě je to tak malý problém, že míra jeho obtížnosti se zespoda ani neblíží hodnotě, od které začínám o nějaké určité záležitosti hovořit jako o problému.

Ona je tam možná největší třecí plocha v tom, že se knězi obvykle slibuje, že manželé budou vychovávat děti v křesťanské víře. Ale když to vyřešili tak, že to nikdo nebude muset proti svému přesvědčení nikomu slibovat, tak je to OK.

Pokud by moje nastávající trvala na tom, že si mě chce vzít v kostele, tak bych jí nejspíš vyhověl, ale z toho slibu bych se snažil nějak vykroutit. Ale to pořád není ta situace, která byla nastíněna.

Jestli tedy s tím bude mít ženich nějaký osobní problém, tak to je čistě jeho věc, jak moc si to bere. Křesťané jsou různí.

da ny

Souhlas viz. setapouch
Čí by to měl být problém?

  • nejspíš jen pro katolického či jiného kněze – nebude ochoten oddat takový pár (ateistu).

Pokud křesťanovi nevadí (proč by také mělo, pokud není ortodoxní fanatik), že se zamiloval (a bere si) do ateistky – není co a proč řešit ;); jsou jich spousty…

Zdá se mi, že jediný kdo s tím má problém jste Vy (!?) ;-D

anonym

Prosím tě, je to ůplně jedno, netrap se tim.Hlavně se nesnaž svou nastávající předělat na tvou víru, vůbec ji nijak neovlivnuj.