VeronikaC(sí

Je platný dlužní úpis, bez notářsky ověřených podpisů?

Dobrý den, dostala jsem se do situace kdy jsem kamarádce půjčila 5000 Kč, ona samozřejmě mi naslibovala, že mi ty peníze splatí, ale nereaguje mina telefony, ani na smsky. Podepsala mi dlužní úpis kde je její jméno, adresa a rodné číslo, se vším níže uvedeným soouhlasila a podepsala to. A já jsem teď před otázkou, jestli ts takovým papírem můžu navštívit, právníka nebo nějakého vymahače dluhů. Podpisy nemám notářsky ověřené.Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Takový doklad o půjčce stačí. Než se ale pustíte do řešení sporu prostřednictvím advokátů, tak nejdříve dlužníkovi pošlete doporučený dopis s výzvou k úhradě celého dluhu do 7 dnů s tím, že nebude-li v této lhůtě dluh uhrazen, předáte jeho vymáhání svému advokátovi. Není-li kamarádka padlá na hlavu, tak pochopí, že takový dluh by se molhl klidně vyšplhat díky soudním poplatkům na trojnásobnou výši.

Další odpovědi
mojitek

Notářsky ověřený podpis je samozřejmě ideál. Ovšem když i když toto nemáte ,a máte její podpis atd atd.,tak při případném sporu budete muset prokázat že jste jí ty peníze doopravdy půjčila.Stačí jediný email nebo smska kde jste se někdy zmínila o půjčce 5.000 kč a ona na to zareagovala -z čehož bude zřejmé že ONA Vám doopravdy dluží tolik a tolik. Pošlete jí doporučený dopis a chvíli vyčkejte-pokud nezareaguje,tak podejte návrh o vrácení dlužné částky k soudu. Nemusíte se bát horentní sumy za soud …Dohledejte na netu-je tam toho plno-návody atd.PS: naštěstí jde jen o pouhých 5 tis…