Jak řešit advokáta?

Před 2 lety jsem dostal přiděleného advokáta od Měst.soudu v Praze,měl se prakticky starat o "můj"případ.Ale on se dlouho-rok neozval,když jsem po půl roce napsal MS co se děje,tak mi obratem odpověděli,co vlastně otravuju,že je kauza dávno skončena.On mi totiž "zapomě"poslat i rozhodnutí Nejvyššího soudu v Brně,na kterém tak závisel můj další osud.Podotýkám,že výhra u NS byla po prozkoumání- OS, KS- rozsudků, předem zvrácena a "vyhrána".On až za půl roku mi usnesení Od NS poslal,že "prej"zapoměl.Dal jsem na AK stížnost na jeho postup,kde on si vůbec nepamatoval,že od nějakýho MS mu přišel dopis a AK ho "vlastně"přikryla a mě napsali,že je to stížnost nedůvodná,že se omluvil.Jenže na té kauze strašně záviselo.Nikde se nemohu dovolat,tak co s tím advokátem teď mám dělat.Podat žalobu,nebo ústavní stížnost,on porušil zákon,který udává,že se má starat a pro svého "zákazníka"vlastně pracovat.Poraďte prosím,než zase zmeškám nějakou lhůtu.Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud jste PŘESVĚDČEN, že ´advokát´ porušil zákon, tak doporučuji, abyste vypracoval jednoduchý návrh žaloby, kde jednoznačně vymezíte citované porušení zákona a hlavně předložíte nezpochybnitelné důkazy na porušení zákona. Žalobu pak podejte místně příslušnému soudu.

Pokud, ale nebudete schopen porušení zákona podložit nezpochybnitelnými důkazy, pak máte smůlu a nezbyde vám než hledat jiné (mimosoudní) cesty, např. již zmiňovaný ombucman.

Další odpovědi:

Tak to je zajímavá věc - co takhle zkusit ombudsmana pana Motejla?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.