Pokročilý

Je nutné si na SŠ kupovat drahé učebnice?

Odpovědi:

Zlatý

Jak se to vezme...
- učebnice jsou zřídkakdy levné
- které učebnice si máte koupit, vám škola obvykle řekne a nepamatuju se, že bychom někdy měli na výběr...

Zlatý

Tohle rozhodnutí asi nebude na žácích, ale spíše na řediteli dané školy a učitelích jednotlivých předmětů...
;-)
Ale - můžeš si zkusit koupit učebnice od žáků ´o rok výš´ (což je poměrně běžné - oni už je potřebovat nebudou).
A (nebo) se případně dohodnout na tom, že si seženeš učebnice v elektronické formě (jóó - kdyby ´za mne´ byly tablety, asi bych nenosil ani propisku)...
;-))

Bronzový

Vezmeme to logicky. Ve škole se učí podle učebnic, které ti řeknou:
1) Pokud ji mít nebudeš a učitel ji vyžaduje, máš problém (SŠ je dobrovolná, nikdo tě tam nebude držet).
2) Pokud si koupíš jinou levnější, tak tam bude jiná látka/příklady než která se probírá, takže ti je k ničemu a je to stejné, jako bys neměl nic.

Pokud chceš ušetřit, kup si knihu použitou = a to nejen od starších spolužáků daného oboru (pokud jsou), ale můžeš hledat i na internetu.

Bronzový

asi to nutné je, pokud chceš úspěšně dostudovat.. někteří učitelé jsou hákliví na to, když někdo nemá v hodině učebnici

PS: kup si něco ode mně, akorát mi to doma zavazí :D
http://www.burzaucebnic.net/…

Stříbrný

Na VŠ byly burzy použitých skript, inzeráty na prodej od starších studentů...a knihovna-půjčovna za pakatel poplatek...učebnice byly dotované=levné, 30-40 Kčs/výtisk, stát měl zájem o vzdělané lidi, dneska otroky do cizích montoven...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.