Pokročilý

Je normální, když jde skupina třeba 5 kaamarádů a kamarádek do hospody, nají se,napijí a až příjde na placení tak řeknou

slečno, je nás pět tak prosím vydělte účet pěti, abychom se o útratu spravedlivě podělili?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zcela běžné to neni, ale pokud to tak mají dohodnuto, tak proč ne .

Další odpovědi:

Zlatý

Není to v pořádku, poněvadž v hospodě má mít každý zákazník podle všech pravidel svůj lístek (účet) !
Pouze na vyžádání pak společný. Kdyby se to dodržovalo, pinkli si to nezjednodušovali, hned by měl host míň problémů ;-).

Stříbrný

nepřijde mi to normální. Já třeba toho nevypiju v hospodě tolik jako kamarádi a tak by mi nepřišlo fér platit jejich pití, když já měla piva tři a oni všichni každý šest..

Zlatý

my platíme každý zvlášť, normální to není..

jen, kdyby byli opravdu předem dohodnuti..

Tak jak zní otázka, tak je to v pořádku, řekli to oni servírce, tím pádem servírka spočítá dohromady a rozdělí. Pokud by to řekla servírka : vlastně co by řekla? vaši útratu spočítám dohromady a rozdělím mezi vás? To jsem nikdy nezažil :-) Vždycky se servírky zeptají,: budete platit dohromady, nebo zvlášt ? I takto stejně se ptám já svích hostů, jestli bude platit každej zvlášt, nebo to zatáhne jeden, nebo se třeba rozdělí po dvojicích, je mi jedno. Takže znova: odpověd: je to v pořádku. Druhá věc je, kdo z těch 5. hostů by měl za koho platit, pokud jsou ve skupině ženy a muži, nebo kdo koho pozval, ale to je věc domluvy těch 5. kamarádů. Toto můj názor :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.