bolak

Je nějaký způsob jak vidět vysokofrekvenční signály?

Třeba nějaký paprsek, nějaký speciélní světlo když se rozsvítí, tak budou vidět signály od ovladače k televizi, od internetu z antény atd.

Nejlepší odpověď
arygnoc

za čias, keď sa používali infračervené lúče (dnes už nie, používajú sa rádiové frekvencie), to bolo možné – napr cez pohárik červeného vína alebo červený filter.
Dnes sa na prenos používajú iné technológie, takže to možné nie je (dostupnými prostriedkami).

Další odpovědi
Pepa88

Signál TV ovladačů je možné často vidět přímo na diodě ovladače a to tak, že na něj namíříš digitální fotoaparát a koukáš na display fotoaparátu…

Dochy

Pokud máš na mysli VF radiové signály, tak ne. A velká část ovladačů k televizi je stále infračervená. To by mohli chytit nějaké kamery.

Pokud chceš zobrazit průběh nějakých signálů, pak na to se používá osciloskop 😉