zjentek

Je možno do chlad. systému vozu nalít 40 let starou destilovanou vodu?

Odpovědi
elkon

Ano, důležitý je poměr s nemrznoucí kapalinou, ne stav vody.

orwell

Já bych to klidně udělal. Destilka je prostá nějakých úsad a minerálních látek, otázkou je obsah „mikrofauny“. Takže bych si loka nedal, ale do chladicího systému ji klidně nalil. Ještě jde o to, jak a v čem byla po tu dobu skladovaná. Předpokládám, že v nějaké uzavřené nekorodující nádobě.
A propos pamatuji se, jak kdysi při jízdě do zaměstání autobusem jsem viděl řidiče vystoupit, nabírat vodu do konve (po odhrnutí žabince) z jakéhosi rybníčku u zastávky a lít do chladiče. 🙂

Dochy

Není nic co by se na ní mohlo zkazit. Takže pokud byla celou dobu zavřená v původních lahvích-kanystrech (PET nebo něco podobného) tak není co řešit.

Emefej

To je škoda. Archivní destilát se dá slušně zpeněžit.