lyseb7

Je mozne, ze za vznikem Syndromu Karpalniho tunelu stoji 10 denni nahla namaha?

Muj pritel zacal pracovat ve firme, kde plne zatezuje zapesti a prsty, a to docela velkou vahou. Predtim nepracoval asi tri mesice. Je tedy mozne, ze tato nahla namaha stala za vznikem vyse uvedeneho syndromu? Prosim jen o odborne odpovedi. Dekuji

Nejlepší odpověď
annas

Chcete jen odborné odpovědi, takže nejste na správné adrese. Líékaři reagují na jiné stránce. Nejepší je lékaře navštívit a zeptal se ho přímo.

Cituji ze odborné stránky http://cs.medlic­ker.com/13-syndrom-karpalniho-tunelu-priciny-priznaky-a-lecba/

" Syndrom karpálního tunelu řadíme mezi tzv. úžinové syndromy, jejichž podstatou je útlak některého nervu v zúženém prostoru, kterým tento nerv probíhá. Útlakové syndromy vznikají nejčastěji nadměrným zatěžováním dané struktury zpravidla při práci nebo jiné dlouhodobé činnosti. Syndrom karpálního tunelu je velmi častým onemocněním, jehož nejčastější příčinou je chronické zatěžování přední strany zápěstí při několikahodinové práci na počítači".

Jinak další informace
https://www.go­ogle.cz/search?q=p%C5%99­%C3%AD%C4%8Di­ny+karp%C3%A1ln%C3­%AD+syndromu&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a&channel=sb&gfe_r­d=cr&ei=O5PkU8LiN­KqK8QfdqICoCg

Další odpovědi
anonym

…jen odborne odpovedi…
😁
Tak ať si přítel hupsne k doktorovi…!
😉
Ano – příčinou může být nadměrná námaha (ať už pokud jde o použití nadměrné síly či nadměrné doby namáhání). Příčinou může být i podchlazení…

beer

Ano, je to možné a dokonce pravděpodobné. Více ale odpoví jen lékař.
Zkušenost