aliendrone

Je možné, že OPRAVDU nevědí?

Známé pořekadlo tvrdí, že „Ženy nevědí co chtějí, ale nedají pokoj, dokud to nedostanu.“ :)
Přirozeně jsem to považoval za vtipné a stručné (byť nadsazené) shrnutí mužských zkušeností s opačným pohlavím (bojové helikoptéry a další úchyláky protentokrát do toho tahat nebudeme), poukazující na odlišnost mužských a ženských povah a rozdílů v myšlení.
Logicky hned z první jde o úplný nesmysl, něco jako „sklizeň BEZ předchozího pěstování“ či „zastřešení BEZ nosné konstrukce“ apod., prostě NEMŮŽU NĚCO chtít a nevědět CO.

V podstatě jsem si „přeložil“ toto ženské jednání jako obdobu „Nechci ti to říci, protože chci, abys na to přišel SÁM!“, což pochopitelně značí, že VĚDÍ, co chtějí. Nicméně kulomet je jistota-ta-ta-ta a rád bych znal váš názor na tuhle „zajímavost“. A pokud je to pravda (že opravdu NĚKDY nevědí), tak co z toho vyplývá? ;) :)

Nejlepší odpověď
Kepler

Nemusíme brát to pořekadlo doslova, jde o vtipný popis ženského myšlení. Zpravidla vědí přesně, co chtějí, akorát to dělají s pomocí ženské „logiky“. Čím ony hladce proplouvají, z toho je chlap na větvi a celý zmatený.

Další odpovědi
zjentek

Eééh… Ty bestie vědí ZCELA PŘESNĚ, co chtějí.

Já teď budu psát o něčem, čemuž běžný, smrtelný chlap nemůže vůbec rozumnět jenže já ano, bo jsem si na bembeřici zkusil dámskou beranici a taky jsem se hluboce vcítil do předporodní strategie (proč by rodila kdyby se měla dobře (???)), což bylo asi nejvíc a najednou se otevřely úplně jiné dimenze, takže…

Sakra, nemůžu to napsat. Zase mám ty výpadky chlapí identity… se mi teď podařilo se v rámci textu hluboce vcítit…au, bože… já to dopíši příště. Jsou mnohem sofistikovanější, potvory. Není snadné jen tak od stolu je popsat.

df

S tímto výrokem jsem se taky setkal, ale není mi známý autor. To znamená, že to klidně mohl plácnout nějaký trouba. Od pohledu nemá tento výrok logický základ, proto se mi zdá ztrátou času se jeho hlubším významem zabývat.

Dochy

Já bych to pořekadlo neodsuzoval. Můžeš to svádět na to, že my (nebo třeba zrovna konkrétně já) jen nevíme co ty ženy chtějí. Ale podle mně to opravdu často (netvrdím, že vždy) nevědí sami, protože nezřídka celé jejich konání směřuje k nějakému naprostému nesmyslu a pokud by si uvědomili kam směřují rozhodně by to nemohli dopustit.

led

mlčím, ale krásne názory toho slabšieho pohlavia odpovedajúcich mužov len potvrdzujú, nielen moje slová, ale aj slová Prvej Ženy: „keby nebolo žien, nebolo by ani mužov“.

Reezo

Podle mého jsou na tom stejně i chlapy.

GM

Já náhodou vím úplně přesně co chci. Vždycky. A vím i co nechci.

aliendrone

Tož díky chlapi za odpovědi, ale na otázku položenou před 9 hodinami zatím neodpověděla ANI JEDINÁ žena, přičemž je jasné, že směřoval především k nim. :o :(
Jakou lepší příležitost (nezávaznost, anonymita atd.) k tomu, aby to „blbému chlapovi“ s definitivní platností ozřejmily/vyjasnily by chtěly? A není toto zatímní ženské mlčení samo o sobě dostatečně výmluvným faktem? ;) :D :D

led

alík… mlčíme, ale na naše slová príde.
Krásne názory odpovedajúcich len dokazujú, že keby nebolo žien, nebolo by ani mužov.