martinka21

Je možné zdanit jednu částku dvakrát?

Dobrý den,
přítel pracuje u České pošty jako balikar, já jsem na hlavní poště ve vnitřní službě. Jelikož nám chybí doručovatelky, tak já,nad rámec své práce, jsem chodila doručovat. S tím, že mi to proplatí skrz přítele na jeho dohodu o pracovní činnosti. Peníze máme na účtě, ale moudrý z toho nejsme. Přítel čeká, až mu vedoucí zašle telefonní číslo na účetní, ale já bych chtěla vědět odpověď, co nejdřív, proto to zkouším tady.
Peníze sice přišly, ale vůbec to nesouhlasí. Máme dvě pásky – obě na jiná osobní čísla. Páska na DPC je zdanena, ale zároveň ta zdanena částka je i v te druhé výplatní pásce, ale je zdanena znovu. Nás zajímá, zda to takhle muže vážně být, ze nám zdanili jednu částku dvakrát a my tak přišli o necelé 2 tisíce díky tomu. Zas co od České pošty čekat, museli nás za tu pomoc nějak obrat.
Moc dekuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Funna

jedna částka ti nemůže být zdaněna 2×…jenže také by ti neměla být vyplacena 2×, jak to podle toho, co zde píšeš, vypadá…takže si ujasni jak ti to měli vyplatit…píšeš, že příteli, takže ty bys neměla dostat výplatu žádnou a tudíž tě nemá co „vzrušovat“ na výplatním lístku…samozřejmě, že pokud ti to vyplatí přes přítele, zdaní to jako celek podle výše jeho platu…

Další odpovědi
elkon

Je to nějaká levárna. Musíte mít jedno číslo, když jste zaměstnanec. Zřejmě to psali na někoho jiného a vám to bude chybět do celkového výdělku. Zeptejte se v účtárně.

Edison

Taky v tom vidím nějakou levárnu. Ale spíše od vás. ČP si nedovolí takhle něco podivně proplácet. Vůbec nechápu, jak by mohla někoho platit „přes někoho jiného“. To jako děláte na černo???