Tizh19

Je možné se vyléčit z moru?

Prosím rozepište se trošku, pokud ano, tak jak.
Doplňuji:
Četla jsem, že se v domě, kde někdo onemocněl, zapálil jantar, síra a ledek, aby se nakažený vzduch zničil. Je to pravda?

Nejlepší odpověď
www

Název nemoci mor je příliš všeobecný na přesnou a konkrétní odpověď, proto viz zdroj!

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Mor

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Antibiotiky,ale kdysi nebyla ještě objevena.
Doplňuji:
Po prodělání onemocnění,si člověk vybuduje imunitu.

badisko

Léčba (terapie): Ve středověku, kdy byl mor častý, se používal česnek, med a potření octem. Je to však málo účinné, mor se musí léčit antibiotiky do 24 hodin od prvních příznaků. Dva dny bez léčení totiž pravděpodobně znamenají smrt pacienta, zvláště pak u plicního (pneumonického) moru. vice zde … http://www.ne­moci.estranky­.cz/clanky/mor--morova-nemoc-.html a na netu je toho vic …staci dat do vyhledavace Mor (morova nemoc) lecba …a budes se divit kolik ti to vyhodi odkazu …

Nuk nuk

Mor není příliš konkrétní název. Morem se dříve nazývaly epidemie různých smrtelných nemocí, které neměly konkrétní název. Dnes se většina z nich dá léčit pomocí antibiotik.