Kelt

Je možné se něco učit od základů i ve vyšším věku?

Pokud je člověk starší a rád by se něco naučil, tak může znovu studovat? Jsou určité kurzy např. jazykové, a pod. Někdo se chce stát napříkad kovářem, truhlářem, může takový člověk něco takového dělat? Najde vyučujícího a bude ho ten vyučující chtít učit? Bude muset takový člověk znovu studovat celý obor po dobu několika let s maturitou, když už maturitu má a potebuje jenom praxi. Asi bude záležet na konkrétní situaci a domluvě mezi školou a žákem, nebo je takové studium omezeno věkem? Například by někdo chtěl podnikat a tak se sám rozhodne, že se něco, i když později naučí. Je to reálné? Děkuji.Uvítám vaše zkušenosti.

Nejlepší odpověď
Drap

Vyučujícího si jistě najde. Pokud chce konkretní obor skutečně studovat, neni problém přihlásit se na některé učiliště. Většina škol poskytuje i večerní, některé dokonce dálkové studium.

Další odpovědi
mosoj

Čemu říkáš vyšší věk ?: Já až tak od 60 let a tam to již nemá cenu.

lexx

možné to je ale…málo účelné, lidi všech profesí a v produktivním věku jsou plné pracáky nicméně nenech se odradit, jen do toho

ivzez

Možné to je a podle mne to má smysl i ve vyšším věku.
Určitě je to lepší, než „viset na pracáku a na dávkách“.

Ale nepodceňovala bych teorii.
Pokud má člověk maturitu v jiném oboru,
samotná praxe mu stačit nebude.

Např. člověk s maturitou s ekonomky (dnes OA), který by se chtěl
stát truhlářem, by potřeboval doplnit odborné znalosti nového oboru.
Vynechat by mohl jenom všeobecně vzdělávací předměty.