Adam2

Je možné přežít útěk ze Severní Korey do Jižní Korey?

Bylo to s malou šancí možné u nás aniž by vás vládní síly nezastřelili před revolucí, nebo je beztrestné cestování možné u nás až po revoluci?

Odpovědi
led

Ano, je možné prežiť útek oboma smermi. Sú o tom doklady. Informácie v médiách nie sú len virtuálni prebehlíci. Ale žiadna strana sa nechce chváliť dierou v plote.

Bednaricek

Dobrý den, ptáte se na dvě otázky. Odpovím vám na tu první. Útěk z KLDR je prakticky nemožný. Ještě před několika lety se dalo uniknout na lodi, avšak dnes je přísně střežena i tato řeka. V KLDR je opravdu kritická situace, vládne hladomor a komunismus. Doporučuji zhlédnout dokument „Vítejte v KLDR“. Dokument byl natočen několika turisty z ČR, kteří byli do země puštěni. (Turisté z ČR byli do KLDR puštěni pouze 2×). Na internetu se dá najít také spousta videí z tajných kamer špionážních agentů. Hezký den.

Nuk nuk

Občas se to nějakému šťastlivci podaří. Je to extrémně riskantní (útěky od nás na Západ v době socialismu, byly proti tomu jen adrenalinový „výlet“), ale na druhou stranu je to jedna u mála cest, jak se ze Severní Koreje dostat.

metro

Jedině přes Čínu.