Je možné posílat živá zvířata v poštovním balíku?

Zajímalo by mě, jestli je možné poslat živé zvíře (kočku,psa…) poštou v balíku. Jsou k tomu nějaká pravidla, povolení a opatření?

Nejlepší odpověď
brillant

Viz https://www.ces­kaposta.cz/ra­dy-a-navody/nedovoleny-obsah-zasilek

Další odpovědi
dubraro

Obsahem poštovní zásilky nesmějí být mj. živí obratlovci.

bolak

Schrödingerovu kočku ti myslím povolí PPLko, tam jsem se ptal. Ostatní nevím, snad jedině kdybys jí nejdřív injekcí vpravil do těla tetrodotoxin z jater Fugu, což by ji zcela paralizovalo a pak by nevykazovala téměř žádné životní funkce a mohl bys tvrdit že posíláš jen mrtvolku kočky, a o tom v podmínkách nic nepíšou. Oni by ji pak dali zrcátko k tlamě, možná si stetoskopem poslechnou její srdeční ozvy, ale na nic nepřijdou a projde ti to. Je to v podstatě geniální řešení tvého problému.

Eburo: nojo, ale kurýr má tu nevýhodu, že ta kočka musí mít do 50kilo, a navíc jí musíš dát kornout kolem hlavy, aby si nestrhla lejbl s čárovým kódem, kterej na ní nalepěj

anonym

Ano, můžeš třeba poštovním kurýrem po dohodě, ale na svoje riziko.
Kurýr ti dá podmínky a ceník. Nedávno jsem takhle posílal kotě.
Vlakem pouze akvarijní rybičky, králíky, psy a kočky třeba né.
http://www.ku­ryrsluzby.cz/me­nu/preprava-zvirat-domaci-mazlicky.php

MK44

V poštovním balíku?! To možné není, protože už přirozená ohleduplnost k živým tvorům Ti to nedovolí. Jinak viz odkaz od kolegy Brillanta. I v případě využití kurýrní firmy jistě nezabalíš mazlíka do balíku, ale po dohodě se službou ho předáš ve vhodné přepravce k přepravě zvířat určené, že?

Drap

Dnes už nelze. Před několika léty to nebylo nic nezvyklého.

anonym

Živé nebo mrtvé?

deny55

Živé určitě ne.

Kepler

Eburo: takto lze, ale je to kurýrní služba, která nemá s poštou nic společného.