Kazatel

Je možné porodit dítě a zůstat pannou?

Nejlepší odpověď
metro

Přes umělé oplodnění a císařský řez to jde.

Další odpovědi
marci1

Co se týče náboženství, je v bibli uvedeno:

Nový zákon uvádí panenské početí v Lukášově a Matoušově evangeliu. V Lukášově evangeliu se Marie podivila oznámení, že počne a porodí syna, které jí sdělil anděl:

„ Jak se to může stát, vždyť nežiji s mužem? Anděl jí odpověděl: „Sestoupí na tebe Duch svatý a moc Nejvyššího tě zastíní; proto i tvé dítě bude svaté a bude nazváno Syn Boží. “
— Lk 1, 34–35 (Kral, ČEP)

Výraz nežiji s mužem použitý v českém ekumenickém překladu je eufemismus, který ve starověkém Izraeli pod Mojžíšským Zákonem znamenal, že nikdy neměla sex a tudíž je pannou. Další text evangelia vyjadřuje, že počala zázračně z Ducha svatého.[1][2]
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Panensk%C3%A9_po%­C4%8Det%C3%AD_Je%C5%BE%C­3%AD%C5%A1e_Kris­ta

A jinak to je možné také:
https://zena.ak­tualne.cz/rodi­na/25-panen-porodilo-deti-hraji-si-lekari-na-boha/r~i:arti­cle:810331/

anonym

v kategorii náboženství je možné absolutně cokoliv co si na fleku vymyslíš, a co ti někdo jiný bude naivně věřit

Edison

Když to píšeš do této kategorie, tak samozřejmě, že ano. Ale u Marie a Krista nešo o panenství po porodu, ale o panenství po početí.