df

Je možné někoho zabít svou radou?

Dejme tomu, že člověk zvažuje nějaké rozhodnutí a neví jak se rozhodnout. Nemá zatím potřebnou sílu a odvahu rozhodnutí přijmout, chybí mu vnitřní impuls. A tak potřebuje impuls zvenčí. Ptá se lidí, jestli to a to rozhodnutí je správné. Tímto způsobem hledá člověk oporu pro rozhodnutí a na základě této podpory získá odvahu přijmout to které rozhodnutí. Anebo začne vyhledávat informace v knihách, článcích, novinách, na internetu a tak podobně. Anebo si v klidu lehne a bude meditovat, aby ve svém nitru našel odpověď. Anebo si hodí mincí. Tuhle metodu bych doporučil já. Je potřeba jí provádět tak, že se jedinec zamyslí a uvědomí si, zdali touží, aby mu padl orel, nebo spíš v naději doufá, že padne panna. Pokud si tohle ujasní, už není ani potřeba hodit minci, ale klidně může. A teď je otázka.

Pokud si hodí mincí a dopadne to zle, je možné obvinit minci ze zabití? Není člověk, který by obvinil minci ze zabití tak trochu vyšinutý a zbavený soudnosti?
Děkuji

Nejlepší odpověď
cappuccino

Je veliky rozdil mezi tim, kdyz nekomu poradis, jake si ma koupit kolo (auto, tricko, tenisky) anebo jestli ma vynechat leky predepsane lekarem. Navic dotycny je nezletily, 15lety, s nedokoncenym zakladnim vzdelanim. Leky mu predepsal lekar! Leky se nepredepisuji jen tak pro nic za nic!
Ty jsi snad studoval medicinu, abys mohl nekomu udelovat takove rady? Jsi si vedom dusledku, kdyz dotycny vynecha leky na redeni krve? Vis, co se mu muze stat?
Ty nejsi zadna mince! Neni to otazka nahody. Ty udelujes nebezpecne rady!!

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-stane-kdyz-vynecham-anopyrin

Další odpovědi
Drap

Ne, minci nelze vinit

aliendrone

Rada nedokáže „někoho zabít“ (vlastně NIC), ale díky ní JE MOŽNÉ, že v jejím důsledku někdo zemře. Na to pamatují paragrafy TZ (všelijaké to „napomáhání k“ atd., poraď se s právnikem > hromada aplikovatelných paragrafů).

Co se týká trestní zodpovědnosti, tak ta se vztahuje NA LIDI. Dokonce když tě třeba xmrti zakousne „prasopes“ (bojové plemeno), tak se NEDOPUSTIL VRAŽDY – to ovšem neznamená, že jeho páníček je v poho. Nejspíš mu napasují nějakou „nedbalostku“ (zabití z nedbalosti např.), ale pes URČITĚ před soud nepůjde.

Tudíž minci NELZE obvinit ve smysu trestní zodpovědnosti, prostuduj právní řád k ujasněni si problematiky „jak to chodí“. 🙂

Kelt

Když se něčeho bojíš, tak jdi a sáhni si na to a přestaneš se bát. Neber to doslova, určitě nebudeš sahat na zdroj vysokého napětí, tygra , psa. A pokud hážeš mincí nebo kostkou, je každá možnost daná s určitou pravděpodobností. Ale to , co uděláš sám, závisí na tvém rozhodnutí.

zjentek

Jaxeto vezme. Tak například vlastník tohoto serveru tím, že zde ponechal bez dozoru, plně a bez omezení operovat uživatele Filip84, nevědomky de facto pozabíjel všechny potenciální uživatele tohoto webu, kteří by se sem jinak ochotně přišli na cokoli zeptat.

Takže odpověď na tvou na tvou otázku je v uvedeném příkladu vlastně nejasná. Protože ty uživatele nezabíjí filip (mamrd) svou každou jednou radou, ale pozabíjel je vlastně už ten vlastník, svou nízkou měrou prozíravosti a nápaditosti ještě dříve, než by uživatelé své vlastní rozpoložení vedoucí k té které radě vůbec správně naformátovali, či formulovali (takto slušní občané [uživatelé] vesměs končí po srážce s těžce introvertním dementem prakticky neschopným jiného chápání nežli chápání sama sebe). 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Prostě hnus, odpornější, než fialový.

Dochy

Ano, je možné „zabít“ radou.
Ne, nelze vinit minci, Ty ses rozhodl použít jako pomůcku k rozhodování náhodný jev. A jako pomůcka k rozhodování je to naprosto legální možnost. Pořád Ty jako osoba máš „právo veta“ a můžeš výsledek přezkoumat. A pořád máš informace o tom, že „volba“ byla učiněna na základě náhodného jevu a ne na základě rozumového zkoumání.

Filip84

No, pokud pracuješ jako kvalifikovaný odborník, co já vím, na lince pro pacienty s hlavou, jako operátor Emergencias 911, atp., pak ano. V opačném případě nikoli.

Jinak? Proč by?

Racionální, dospělý, člověk musí být s to nést odpovědnost za svůj život, a pokud se někoho prosí o radu, měl by být s to posoudit její správnost a kvalifikovanost. Není-li, nemá se ptát – pitomě. Jestliže se ptá, pitomě, tak protože svět je v harmonii, tak jako jsou chroničtí tazatelé, jsou chroničtí montéři raditelé. Ti se montují, s velkým potěšením, do žití každýmu, kdo jim k tomu dá příležitost, přičemž jejich kvalifikovanost, pro takovou „funkci“, je vždy nulová.

Summa summarum, jenom pacient s hlavou (arciť třeba dosud ouředně nepotvrzený 😅) se ptá na něco, u čeho není s to posoudit správnost a jenom pacient s hlavou (také, většinou, dosud ouředně nepotvrzený 😅😅) radí stylem „nerozuměl jsem tomu, ale rozhodl jsem!Stůjme k sobě v každé chvíli, svornost jenom moci dá, spojené kde vládnou síly, vše se snadno vykoná. Kde se ruka k ruce vine, vše se snadno vydaří, Říš rakouská nepomine, sláva vlasti – císaři!, se zpívá v naší lidové hymně. Takže, sejde-li se blb tazatel a blb montér raditel, klidně z toho může být, že blb tazatel se zeptá, blb raditel „poradí“ a blba tazatele to zabije.

Dobře mu tak! 👌😎😈

df

Dochy: nechápeš, že jsi už předem rozhodnutý? Ještě před hodem? Potřebuješ jen nakopnout, je to jen pomůcka. Ty podvědomě vyhledáš něco, co ti posilní již vykonané rozhodnutí zevnitř. Mince má dvě strany. Odpověď má taky dvě strany, ANO/NE. Pokud budeš hledat odpovědi na otázku, vždy najdeš ZÁKONITĚ! jak kladné odpovědi, tak záporné. Jak můžeš v tomto spatřovat provinění? Vyjádřit kladnou či zápornou odpověď nese stejné zákonitosti jako hod mincí. A jestli považuješ hod mincí za náhodný, tak není šance se spolu dorozumět. Zde je potřeba postavit rozumové jednání do opozice k tomu, co člověk přirozeně vnímá jako svůj vnitřní hlas, intuici. Nelze v žádném případě posuzovat věci jednostranně podle rozumu. Ten se plete, ale vnitřní hlas nikoliv

Dochy

Jev, jehož výsledek nedokážeme na základě našich znalostí odhadnout označujeme za náhodný.

To je Tvůj názor. Já mám za to, že existují situace, kdy obě volby pro mně mohou mít stejnou hodnotu a to obvykle výrazně vyšší, než pokud volbu neučiním. Pak je naprosto legitimní a rozumné v klidu použít tu minci. Samozřejmě za situace, že jsem volbu zvážil, jsem si vědom toho, že se sám neumím či nechci rozhodnout a jsem připraven výsledek respektovat. Samozřejmě se i tak může stát že po hodu mincí změníš rozhodnutí, což můžeš jak na základě rozumového rozhodnutí tak na základě svých pocitů.

Pokud se musí ptát, tak zřejmě ještě dostatečně pevně rozhodnutý není 😉

Filip84

cappuccino:

  1. Sem nepatří 🤪 & jeho anopyrin (nebo jiný přášky) – sorry jako! 🙈
  2. Pokud má jakýkoli pacient potřebu konsultovat svůj zdravotní stav, od toho je – z fundusu placená! – služba konsultace s jiným lékařem (tzv. právo na druhý názor).
  3. Jestliže je někdo tak 🤪 nebo 🤓, že se rozhodne změnit – lékařem předepsanou – medikaci na základě „rady“ z nějakého veřejného fóra, sorry, jako, ale jakýkoli „montér – raditel“ z veřejnýho fóra nenese odpovědnost za to, že je tazatel tak 🤪, nebo 🤓 a jeho „moudrou“ radou se řídí,

Prostě to tak je: já vím prd, jsi-li Ty – vůbec – ženská, třeba. Ty nemůžeš na 100% vědět, jesti já nejsem stará nenávistná lesba. Nebo počítačový virus! Chápeš to!?

Mladá generace s tímto vyrůstá, od toho jsou jejich vychovatelé, školy, aby je na nebezpečí online prostoru upozornili, Kladeš na (v tomto konkrétním případě, ale jinak všeobecně) df odpovědnost, o kterou se on neprosil: on jenom odpovídá podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí (a – ano! – já s ním v 99% nesouhlasím naprosto a komplexně!), ale na to má právo. Nenese odpovědnost za to, že rodičové fakana nepoučili. Nebo pučili, ale fakan je 🤪. Chápeš to!?

Argumentum reductione ad absurdum bys vytvořila naprosto toxické prostředí, ve kterém by se bál jednotlivec vyjádřit svůj postulát. To je vše, co Ti chci sdělit. 😀

df

Capucino: jak nebezpečné bylo od lékařů, kteří píchali do lidí neotestované vakciny, které hned na to byly zakázané? Jdi do háje!

Dochy

Jaké? Které? Z jakého důvodu?