Avatar uživatele
Válek Petr

Je možné, aby toto fungovalo?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=G_ekQiYd-ZU

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Roman71, EKSOT123 před 1926 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Bez problémů. Je ale nutné aby h1 bylo podstatně delší než h2. Hydrostatický tlak ve spodní nádobě musí nejenom vytlačit kapalinu v h2 ale i nahradit tlakové ztráty v systému. Nejedná se o perpetum mobilum. Hnací silou je zemská gravitace.
http://imgway­.cz/s/1KsM

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Jasně že jo. Dokud bude mít co téct z prostřední nádoby do spodní.

Bacha, to na konci s pouze jednou lahví už by bylo perpetuum mobile.

Upravil/a: Dochy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Chvilku snad… Ale vidíš, jak je to jednoduchoučký, tak si to postav, vyzkoušej a neptej se tady. Ale když už ses zeptal, tak sem pak napiš, jak jsi dopadl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Je k tomu několik tisíc komentářů, bohužel nejvíc lajků dostávají ty vtipné, kde si třeba takto vyrobil domácí elektrárnu.
Ale jsou i seriozní, jako Michail Tsygankov, komentář před 7 měsíci- asi červen 2018

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Problémem je pouze množství vody v prostřední nádobě. Jakmile se tato přemístí dolů, „kouzlo“ skončí. Když přidáš energii na její přemístění zpět do nádoby prostřední, celý proces si můžeš zopakovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Petře, pusťte si video zpomaleně a najděte si čas 3:58, je tam na velmi krátký okamžik viditelné skryté čerpadlo napájené bateriemi! Obyčejný podfuk! 🙂

Zdroj: https://youtu­.be/G_ekQiYd-ZU?t=238

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

V čase 3:58 je nápověda pro ten druhý systém s jen jednou flaškou 😉

před 1925 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Přesně tak Dochy, miniaturní čerpadlo napájené bateriemi..
Škoda, že nemám hadičky. Zkusil bych tu druhou verzi s dvěma lahvemi.

před 1924 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

(a to se dvěma dává smysl to budu muset vyzkoušet)

před 1925 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tak tu první verzi se mi téměř podařilo vyzkoušet… Tedy dost na to abych potvrdil funkčnost, málo na to abych to někde prezentoval. Bohužel už na začátku došel vhodný materiál (nadbytek dětí v domácnosti) což výrazně ovlivnilo konstrukční možnosti. V průběhu práce se projevily další rušivé jevy (spojené s nadbytkem dětí v domácnosti) což dále ovlivnilo kvalitu práce s nekvalitním materiálem… Důsledek: Ať dělám co dělám z horní lahve mi utíká vzduch. Podařilo se mi pozorovat několikacenti­metrovou fontánku, ale jen za neustálého dolévání vody do horní misky (proudem) abych ten únik nahradil.

před 1923 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Roman71

Už několikátý den pozoruji známý fyzikální jev v PET lahvi na okenním parapetu nad topením. Otevřu-li okno, lahev se za praskotu prohýbajících se stěn smršťuje.. V opačném případě, kdy je okno zavřené, proudí kolem teplý vzduch z radiátoru do lahve se „opírají“ sluneční paprsky, vzduch v lahvi se rozpíná a lahev se za praskotu plastu rozpíná.

Takovými změnami tlaku by se zjevně dala pohánět voda v podobné fontánce. Snad se ti podaří najít trochu klidu pro práci a dostatek materiálu na potvrzení funkčnosti. Docela by mne zajímal výsledek. Napiš mi, prosím, jak to dopadlo. Díky.

před 1919 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Edisone, to je od tebe vše?

před 1926 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek