RyuzakiKate

Je možné, aby se člověk „domácím vězením“ změnil?

Jeden můj „kamarád“ si asi před dvěma měsíci zlomil klíční kost a teprv před týdnem mu sundali ortézu. Má nemocenskou, pořád je doma a říkal, že ho to strašně deptá, je znuděný, nad vším moc přemýšlí a chtěl by už zpátky do práce, což prý zkusí už v úterý. Mám pocit, že už se ke mně taky nechová jako předtím, prý se se mnou nechce do ničeho pouštět, dokud nebude úplně v pořádku. Vůbec nevím, jak to mám brát a mám docela strach. Sice říkal, že to rozhodně nemám brát špatně, v pátek se mi z toho vypovídal a občas se mi dlouze podíval do očí. Jenže jsem na nervy z toho, že ta komunikace nějak zeslábla. Mám to vydržet, mám věřit tomu, že až začne něco dělat, tak se to zlepší?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud člověk kvůli zdravotním potížím začne uvažovat o tom, že něco bude řešit „AŽ“, tak je něco špatně. To nemusí být zdaleka jen depka.
Dva měsíce nemocenské by se určitě neměly „podepsat“ na partnerském vztahu. Váš přítel zřejmě hraje o čas. Z nějakého důvodu si potřebuje dát dohromady své představy o dalším SVÉM životě.
Je dobře, že se Vám ze svých trablů „vypovídal“. Teď ale upřímně: Kolikrát se zeptal na to, co trápí Vás? Vy snad starosti nemáte? A nebude tento objekt Vašeho zájmu spíše jenom sobec, který díky svému úrazu jenom chce vzbudit lítost a zájem svého okolí?
Nechci Vás odrazovat od pokračování v urdžování tohoto vztahu. Jenom bych byla ráda, kdybyste trochu více začala přemýšlet o sobě, o tom, co Vám vztah s tímto mužem dává a co Vám může poskytovat do budoucna, a také o tom, jakou úlohu chcete ve Vašem vztahu sehrávat.
Přemýšlejte opravdu poctivě o tom, jak chování svého přítele vnímáte, abyste nebyla zbytečně nešťastná.

Další odpovědi
Damiana

No moc se mu nedivím. Z každého bebíčka je člověk pořádně otrávený a co teprve takováhle kláda. My jsme kupříkladu teď přijeli do Františkových lázní a já se cestou na masáž dost drsně natáhla na chodbě díky zákeřnému, neviditelnému schodu. Odřené koleno mě naštvalo, naštěstí se mne hned ujaly zdejší zdravotnice a Wellnes si užiju jaksepatří. A tanec večer nevynechám i kdyby mi měla noha upadnout! 🙂 Můj manžel se „těšil“ skoro jako Francin z „chudinky“ Maryšky, ale šmidra!
🙂
Jestli tvůj kamarád jen sedí doma, zkus ho také „rozhýbat“ a podpořit. Chovej se k němu prostě jako dřív. Nelituj ho jako mrzáčka, ani jeho nemoc neshazuj. Ortézu má už dole a možná jenom zpohodlněl. Nebo je nerad, že jsi ho viděla marodného a myslí, že ve tvých soucitných očích není už dost chlap. Nevím, jak moc vážný je váš vztah. Jestli ti na něm záleží, otevřeně si s ním o tom promluv. Jak se ti v pátek vypovídal, když máš pořád strach?
Brala bych ho tak, že je ještě otrávený, a kdyby to z protivností přeháněl, řekla bych mu to. Btw – tohle je docela normální chlapská reakce na nemoc a dočasné vyřazení z kategorie Superman, to ještě v životě poznáš mockrát. Hlavně si to neber moc osobně. Tvoje vina to není. 🙂

arygnoc

normálna depka.
to sa zlepší, keď začne zasa fungovať.