Avatar uživatele
RyuzakiKate

Je možné, aby se člověk „domácím vězením“ změnil?

Jeden můj „kamarád“ si asi před dvěma měsíci zlomil klíční kost a teprv před týdnem mu sundali ortézu. Má nemocenskou, pořád je doma a říkal, že ho to strašně deptá, je znuděný, nad vším moc přemýšlí a chtěl by už zpátky do práce, což prý zkusí už v úterý. Mám pocit, že už se ke mně taky nechová jako předtím, prý se se mnou nechce do ničeho pouštět, dokud nebude úplně v pořádku. Vůbec nevím, jak to mám brát a mám docela strach. Sice říkal, že to rozhodně nemám brát špatně, v pátek se mi z toho vypovídal a občas se mi dlouze podíval do očí. Jenže jsem na nervy z toho, že ta komunikace nějak zeslábla. Mám to vydržet, mám věřit tomu, že až začne něco dělat, tak se to zlepší?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Damiana před 4338 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud člověk kvůli zdravotním potížím začne uvažovat o tom, že něco bude řešit „AŽ“, tak je něco špatně. To nemusí být zdaleka jen depka.
Dva měsíce nemocenské by se určitě neměly „podepsat“ na partnerském vztahu. Váš přítel zřejmě hraje o čas. Z nějakého důvodu si potřebuje dát dohromady své představy o dalším SVÉM životě.
Je dobře, že se Vám ze svých trablů „vypovídal“. Teď ale upřímně: Kolikrát se zeptal na to, co trápí Vás? Vy snad starosti nemáte? A nebude tento objekt Vašeho zájmu spíše jenom sobec, který díky svému úrazu jenom chce vzbudit lítost a zájem svého okolí?
Nechci Vás odrazovat od pokračování v urdžování tohoto vztahu. Jenom bych byla ráda, kdybyste trochu více začala přemýšlet o sobě, o tom, co Vám vztah s tímto mužem dává a co Vám může poskytovat do budoucna, a také o tom, jakou úlohu chcete ve Vašem vztahu sehrávat.
Přemýšlejte opravdu poctivě o tom, jak chování svého přítele vnímáte, abyste nebyla zbytečně nešťastná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

No moc se mu nedivím. Z každého bebíčka je člověk pořádně otrávený a co teprve takováhle kláda. My jsme kupříkladu teď přijeli do Františkových lázní a já se cestou na masáž dost drsně natáhla na chodbě díky zákeřnému, neviditelnému schodu. Odřené koleno mě naštvalo, naštěstí se mne hned ujaly zdejší zdravotnice a Wellnes si užiju jaksepatří. A tanec večer nevynechám i kdyby mi měla noha upadnout! 🙂 Můj manžel se „těšil“ skoro jako Francin z „chudinky“ Maryšky, ale šmidra!
🙂
Jestli tvůj kamarád jen sedí doma, zkus ho také „rozhýbat“ a podpořit. Chovej se k němu prostě jako dřív. Nelituj ho jako mrzáčka, ani jeho nemoc neshazuj. Ortézu má už dole a možná jenom zpohodlněl. Nebo je nerad, že jsi ho viděla marodného a myslí, že ve tvých soucitných očích není už dost chlap. Nevím, jak moc vážný je váš vztah. Jestli ti na něm záleží, otevřeně si s ním o tom promluv. Jak se ti v pátek vypovídal, když máš pořád strach?
Brala bych ho tak, že je ještě otrávený, a kdyby to z protivností přeháněl, řekla bych mu to. Btw – tohle je docela normální chlapská reakce na nemoc a dočasné vyřazení z kategorie Superman, to ještě v životě poznáš mockrát. Hlavně si to neber moc osobně. Tvoje vina to není. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

normálna depka.
to sa zlepší, keď začne zasa fungovať.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek