Rokio

Je mocnější archanděl Michael, nebo Gabriel?

Kdo má více moci?

Nejlepší odpověď
annas

Michael

Archanděl Michael je
nejmocnější anděl. Symbol boží moci a řádu. Michael je patron policistů a vojáků.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Nejmocmnwj%C5%A1%C­3%AD+asrchand%C4%9Bl&oq=­Nejmocmnwj%C5%A1%C­3%AD++asrchan­d%C4%9Bl+&gs_lcrp=Eg­ZjaHJvbWUyBggA­EEUYOTIJCAEQIR­gKGKABMgkIAhAh­GAoYoAEyCQgDE­CEYChigAdIBCjI3MTE4aj­BqMTWoAgiwAgE&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Archanděl Gabriel

"židokřesťanský muslimský/

Jméno Gabriel znamená „Bůh je má síla". Gabriel /který je ženského pohlaví/ je slavný anděl, který řekl Alžbětě a Marii, že se jim narodí syn Jan Křtitel a Ježíš Nazaretský Archanděl Gabriel rovněž nadiktoval Mohammedovi duchovní text islámu Korán. V důsledku toho vešel Gabriel ve známost jako andělský posel. Jeho úloha pokračuje ve světě dál, protože pomáhá rodičům a lidským poslům."

https://www.na­kridlechandelu­.cz/archandel-gabriel/

Další odpovědi
Disraeli

Michael

Michael by měl být nejnadupanější, ale Gabriel taky frajer (ten by měl být asi druhý – co do síly a významu). Kromě Jitřenky samozřejmě, ale právě Jitřenku Michael porazil – avšak jinak se říká, že byli vyrovnaní (co do síly). Ale po svržení už z Lucifera stejně nebyl (arch)anděl, takže platí, že Michael je nejmocnější ze všech (po Bohu, případně Ježíší, možná vyrovnaně s Luciferem/Sa­tanem – v podstatě svým „pádem“ z Nebes povýšil a pravděpodobně posílil).
Každopádně je to jen křesťanská mytologie a i verze se liší, jako i celý přístup (výklad) k andělům, potažmo archandělům. V jedněch verzích je vícero archendělů (celkem dost), v jiných míň, v některých je zmíněn jen jediný – a to právě Michael. Takže bez ‚konkurence‘.
Rokio zase objevil nějaké „nové témá“.. se vsadím, že michala432 je tvůj druhý účet. 😅

Roman71

Michael

Je jen jeden nejvýše postavený, nejstarší (arch)anděl Michael, který byl prvorozeným Božím duchovním stvořením. Bible se o nějakém dalším archandělovi vůbec nezmiňuje.