Kazatel

Je-li v míse 5 jablek a dokola 10 různě bohatých lidí, jak se nají všech 10, když každý potřebuje na zimu jedno jablko?

Pznámka: Cenu jablka řídí trh a ta je již pro většinu hladových krků z důvodu nedostatku jablek nad poměry. Stát ale něco přispěje, tak aby nikdo nepadl na dno.

Nejlepší odpověď
Disraeli

To sou dobří asketi, že jim vystačí jedno jablko na celou zimu. ;) Stačí, když jeden bude mít bouchačku a bude mít hned 5 jablek. Pokud je taková nouze o jídlo, placení je to nejmenší, co je bude trápit, pokud nikdo nemá bouchačku, vezme si jabka největší čórka.
Mají-li navíc takový hlad, když se perou o 5 jablek, můžou obětovat jednoho z nich a sníst ho… maso je maso.

Další odpovědi
Drap

To je přece jasné. První dostne 4 jablka, druhý nejbohatší si vezme 3, třer nebohatší dostane dvě. Páte jablko dostne pátý, společně s rěmi zbývajícími pěti. Je to přece spravedlivé, demokrarické rozdělení. Je to přece vidět na první pohled kolem nás.

led

Ak na každého nevychádza, nech použijú ekvivalent výroku slovenského poslanca Petra Kremského.(05­.06.2022) Podľa poslanca je totiž riešením pre vysoké ceny energií, na ktoré sa sťažujú seniori, ich presťahovanie sa do menších príbytkov.
Navrhujem riešenie v geniálnom zmysle vyššie uvedeného výroku:
Jablká sa vydražia záujemcom s najvyššou ponukou. Pôvodný majiteľ jabĺk sa tým zbaví zodpovednosti za spravodlivé rozdelenie a ešte má aj legálny príjem, ktorý zdaní v prospech štátu. A nikto mu nemôže nič vyčítať.
Nový majiteľ jabĺk potom určí spôsob poskytnutia jabĺk medzi ľudí a za trhovú cenu ich poskytne ostatným 9. Kto na takto nadobudnuté jablka nemá dostatok peňazí, nech si kúpi kompót v obchode. Je to spravodlivé, nie?

Čecho_slovák

Co tu řešíte za rovnici? Jablka se dají Sněhurce, ta je sní a dá každému s trpaslíků.

df

A proč dali do mísy 5 jablek? To jako naschvál?

Rasa Vlk

Dojdou ven a utrhnou další

led

odkaz na uvedené vyhlásenie: https://spravy­.pravda.sk/do­mace/clanok/629297-prestahujte-sa-odporucanie-kremskeho-seniorom-pri-cenach-energii-poburilo-penzistov/

led

Drap, aké demokratické rozdelenie, keď ide o zisk?