Avatar uživatele
majestic

Je legální vytvořit černou díru?

Prosil bych odpovědi od lidí, co aspoň trochu znají práva a zákony.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 2625 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

To je pěkná otázka. (–:

Neznám žádný zákon, který by to zakazoval…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Pokiaľ to zákon nezakazuje, je to legálne – ak by tú „čiernu dieru“ tvoril človek.
Pre autorov sci-fi je legálne všetko (len v ich tvorbe, nie v reálnom živote), čo im pomôže vytvoriť v ich diele najlepšiu zápletku.
Pre prírodné javy ľudské zákony neplatia.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Je to zatím nemožné, ale pokud by to někdo udělal třeba ve velmi daleké budoucnosti, tak by se čistě teoreticky mohlo jednat o všeobecné ohrožení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Lidský červ si chce hrát na Boha, či: Jak napálit právníka?

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Záleží, jak se to vezme. Pokud vezmeš nůž a na ženský si vytvoříš druhou „černou díru“ třeba někde zboku, určitě tě zavřou, až zčernáš a to ani nemusím znát zákony!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
majestic

led, ivzez, a není náhodou nelegální provádět jakoukoli činnost, která by mohla jakýmkoli způsobem ohrozit ostatní lidi/zvířata, natož celou planetu?

před 2622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzm

A co je špatného na vytvoření černé díry?

před 2625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
majestic

Tak ne všem lidem se líbí něco, co je může nějakým způsobem ohrozit, pokud tedy ovšem černá díra je schopna někoho nějak ohrozit.

před 2623 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzm

No, na zemi se teoreticky může povést tak max nějaká mikro, která se prakticky hned odpaří. Jak může něco takového někoho ohrozit? Něco co by teoreticky mohlo někoho ohrozit na Zemi těžko vytvoříme (není tu dost hmoty).

před 2622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
majestic

Já ale rozhodně mluvím o těch, které ohrozit celou Zemi mohou, ne o těch mikro, ty se, pokud se nemýlím, dokonce sami vytvářejí v atmosféře, a nevytvářejí je jen lidé.

před 2622 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
majestic

hapčiky, řekni mi, co ze mě dělá boha tím, že vytvořím černou díru? Bůh je jen smyšlená pohádková bytost, která si hraje s lidmi, a tím, že vytvořím černou díru, se ze mě nijak bůh stát nemůže, maximálně to ze mě udělá největšího vraha na světě.

Jinak Rokio, moje otázka nezněla „Je možné vytvořit černou díru“?

před 2625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

Hvězdy (i zhroucené) jakožto i celý vesmír je dílem Boha, nebo minimálně jeho vůle. Pokud by se jednalo o mini černé díry, s kterými už lidé koketují se ty se rychle rozpadají, tudíž jsou k ničemu. S úrovní myšlení dnešního lidstva mě to připadá stále jako jen touha po nadvládě(nejen na Zemi). A na zasahování do vesmírných událostí jsme moc malí a nicotní.

před 2625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Prečo je jeho vôľa ničiť vlastnú prácu? Vyrába nepodarky a preto ich ničí? alebo je ako rozmaznané dieťa, čo svoje hračky z rozstopaše ničí? Znamená to, že katastrofy, hrozba zániku Zeme pri kozmickom biliarde je „destká hra“? Človek je podarok, alebo nepodarok Božieho diela?

před 2623 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
majestic

Jsi hrozně hloupý člověk, nemohu tě brát absolutně vůbec vážně.

Prý „dílem boha“…
Made my day.

před 2623 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

majestic,
ak niekoho neberiete vážne, prečo s nim diskutujete?
ak niekto verí v Boha ako hapiky, môžte s nim viesť dialog a neurážať pri tom jeho vieru
urážaním iného urážate sám seba

před 2623 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
majestic

Jestli jsi si nevšimla, já s ním už také nediskutuji. Sám sebe tím rozhodně neurážím, on uráží sám sebe už jen tím, že věří v pohádky, a stejně tak se urážejí i lidé, kteří se těchto hloupých lidí jakýmkoli způsobem zastávají.

Vážně nechápu, proč i se dnes náboženství vůbec toleruje…

před 2622 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek