majestic

Je legální vytvořit černou díru?

Prosil bych odpovědi od lidí, co aspoň trochu znají práva a zákony.

Odpovědi
ivzez

To je pěkná otázka. (–:

Neznám žádný zákon, který by to zakazoval…

led

Pokiaľ to zákon nezakazuje, je to legálne – ak by tú „čiernu dieru“ tvoril človek.
Pre autorov sci-fi je legálne všetko (len v ich tvorbe, nie v reálnom živote), čo im pomôže vytvoriť v ich diele najlepšiu zápletku.
Pre prírodné javy ľudské zákony neplatia.

Rokio

Je to zatím nemožné, ale pokud by to někdo udělal třeba ve velmi daleké budoucnosti, tak by se čistě teoreticky mohlo jednat o všeobecné ohrožení.

hapiky

Lidský červ si chce hrát na Boha, či: Jak napálit právníka?

zjentek

Záleží, jak se to vezme. Pokud vezmeš nůž a na ženský si vytvoříš druhou „černou díru“ třeba někde zboku, určitě tě zavřou, až zčernáš a to ani nemusím znát zákony!

majestic

led, ivzez, a není náhodou nelegální provádět jakoukoli činnost, která by mohla jakýmkoli způsobem ohrozit ostatní lidi/zvířata, natož celou planetu?

mzm

A co je špatného na vytvoření černé díry?

majestic

Tak ne všem lidem se líbí něco, co je může nějakým způsobem ohrozit, pokud tedy ovšem černá díra je schopna někoho nějak ohrozit.

mzm

No, na zemi se teoreticky může povést tak max nějaká mikro, která se prakticky hned odpaří. Jak může něco takového někoho ohrozit? Něco co by teoreticky mohlo někoho ohrozit na Zemi těžko vytvoříme (není tu dost hmoty).

majestic

Já ale rozhodně mluvím o těch, které ohrozit celou Zemi mohou, ne o těch mikro, ty se, pokud se nemýlím, dokonce sami vytvářejí v atmosféře, a nevytvářejí je jen lidé.

majestic

hapčiky, řekni mi, co ze mě dělá boha tím, že vytvořím černou díru? Bůh je jen smyšlená pohádková bytost, která si hraje s lidmi, a tím, že vytvořím černou díru, se ze mě nijak bůh stát nemůže, maximálně to ze mě udělá největšího vraha na světě.

Jinak Rokio, moje otázka nezněla „Je možné vytvořit černou díru“?

hapiky

Hvězdy (i zhroucené) jakožto i celý vesmír je dílem Boha, nebo minimálně jeho vůle. Pokud by se jednalo o mini černé díry, s kterými už lidé koketují se ty se rychle rozpadají, tudíž jsou k ničemu. S úrovní myšlení dnešního lidstva mě to připadá stále jako jen touha po nadvládě(nejen na Zemi). A na zasahování do vesmírných událostí jsme moc malí a nicotní.

led

Prečo je jeho vôľa ničiť vlastnú prácu? Vyrába nepodarky a preto ich ničí? alebo je ako rozmaznané dieťa, čo svoje hračky z rozstopaše ničí? Znamená to, že katastrofy, hrozba zániku Zeme pri kozmickom biliarde je „destká hra“? Človek je podarok, alebo nepodarok Božieho diela?

majestic

Jsi hrozně hloupý člověk, nemohu tě brát absolutně vůbec vážně.

Prý „dílem boha“…
Made my day.

led

majestic,
ak niekoho neberiete vážne, prečo s nim diskutujete?
ak niekto verí v Boha ako hapiky, môžte s nim viesť dialog a neurážať pri tom jeho vieru
urážaním iného urážate sám seba

majestic

Jestli jsi si nevšimla, já s ním už také nediskutuji. Sám sebe tím rozhodně neurážím, on uráží sám sebe už jen tím, že věří v pohádky, a stejně tak se urážejí i lidé, kteří se těchto hloupých lidí jakýmkoli způsobem zastávají.

Vážně nechápu, proč i se dnes náboženství vůbec toleruje…