Avatar uživatele
Agneta

Je květen skutečně měsícem lásky?

Nějak se mi to nezdá…:DDD(Nebylo by pak nejvíc dětí narozených v únoru?:DDD)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, gagaga, marci1, anonym, gecco, Putin, zzzlatokopka před 3240 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Prodlužuje se den, kvetou šeříky, stromy, všude vůně, takže příroda láká k romantickým procházkám. . Přece podle tradice květen začínal polibkem pod rozkvetlým stromem měl přinést štěstí..

Jenže. Partneři se báli svou náklonnost uzavřít sňatkem. Platila pověra – svatba v máji, nese máry.

Květtnová svatba znamenala pro nevěstu dvojí riziko. Většinou otěhotněla krátce po obřadu, o svatební noci. Jenže v letních měsících musela těžce pracovat na poli, nikdo ji nešetřil. Často riziko pro dítě. .

Druhý problém – dítě se narodilo na přechodu zimy a jara, bylo už málo jídla pro matku, sýpky byly poloprázdné, takže i dítě bylo ohrožené – matka nebo dítě mohly vyčerpáním či špatnou stranou zemřít. Navíc cesta pro lékaře nebo porodní bábu daleká atd.

Dnes už samozřejmě pověra neplatí, ale podle statistik je stále málo svateb..

Květen byl měsícem lásky, ale přál víc svobodným, manželství a dětem počatým v květnu často štěstí nepřinesl.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Je to měsíc lásky. V květnu se lidé začnou teprve „oťukávat“, dávat si nesmělé pusinky pod rozkvetlou třešní atp. Teprve v pozdějších měsících se stává to, po čem se po 9 měsících rodí děti. 🙂 ♥

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Asi na tom něco je,mám syna narozeného v únoru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

Květen je měsíc alergie:-(((

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Skutečně je, ale jen pro některé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Ne, letos v květnu jsem zatím lásku nedělal :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Lidé mají tu výhodu-nevýhodu, že mohou děti plodit kdykoli…
😉
V květnu ještě bývaj studený meze – to je o plotýnky (vaječníky)…
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek