zij.kedluben

Je horší hodit nerecyklovatelný plast do žlutého nebo černého koše?

Odpovědi
da ny

Tak to je jasné, do černého (komunální odpad) kontejneru nepatří.
Plast patří do žlutého kontejneru. To, zda je nebo není recyklovatelný, přece vůbec není rozhodující!
Mohl a měl by být ekologicky zlikvidován

Filip84

Já nevím, já doma barevné koše nemám.

Plasty dávám do pytle na plasty, pytle na plasty dávám k silnici, oni je 1× za měsíc vyvezou. Sklo nosím do containeru, na kterém je napsáno „SKLO“. Papír potřebuju na zátop. Léky, a obaly od nich, nosím do lékárny, elektro odpad do containeru, na kterém je napsáno „ELEKTRO ODPAD“. Myslím, že je červený: je to podstatné? Je na něm napsáno „ELEKTRO ODPAD“, nejsem negramotný, ne? Zbytek končí v popelnici, v zimě je v ní, teda, taky – překvapivě – popel, že! 🙂

Jo, a popelnice je černá. Když bude plechová a bude stříbrná, tak co?

A proč bych měl poznat plast recyklovatelný od nerecyklovatelného? K čemu? Plast patří do pytle na plast, tečka. Co si s tím udělají, to mne absolutně nezajímá, to už není moje věc, už to není ani můj majetek.

Stejně 99% plastů končí na skládkách, v lepším případě ve spalovnách, protože PET flašky Ti, třeba, nikdo nevykoupí, leda víčka. Budeš platit „Světlany“ a „Nataše“, aby sundávaly víčka z PETek? Víš, kolik víček potřebuješ, aby to vážilo kilo, a Tys dostal Kč 4.00? Samozřejmě, že nebudeš: skládka! Máme tržní hospodářství, jako, to víš, že se vypíše deset papíru, že opravdu tento plast nešel ani zrecyklovat, ani ekologicky zlikvidovat. Papír, to je to nejmenší a snese hodně.

Dochy

Nejsem si jist, ale pokud není recyklovatlený a je to na něm uvedeno, asi nemá smysl jej dávat do popelnice k recyklaci. Některé plastové obaly jsou právě třeba kompostovatelné – pokud pro ně nemáte využití vyloženě třeba na to abyste je využili na odkládání kompostovatelného odpadu a pak kompostaci, je směsný odpad asi nejlepší řešení (shnije to na skládce a nebo to účině spálí ve spalovně). Kdysi na žlutých popelnicích býval návod jaké plasty se tam mají a jaké nemají házet. Obvykle např. pěnový polystyren, novodur (trubky), PVC a pod v tříděném plastu nechtěli. Mám pocit, že teď si to ve většině případů dotřiďují a vyrovnají se s tím.

zjentek

Heh? Přece plast do plastů! Ale nechtěl bys povinně vysokou školu a doma laboratoř pro všechny, že ne?