juie

Je hodně špatné když…

je člověk moc zvědavy? ja sem totiz strane zvedava… a trochu se bojim…

Nejlepší odpověď
Damiana

Nesmíš si plést zvědavost a zvídavost!
Zvídavý člověk je fajn – zajímá se o spoustu věcí, všemu chce přijít na kloub, něco touží sám dokázat, objevit, vymyslet. Rád si rozšiřuje a obohacuje své vědomosti a dělí se o názory. Je sečtělý a touží po vzdělání. Rozvíjí svůj talent a snaží se uspět. Když se mu daří, obvykle své záměry uskuteční.

Naproti tomu zvědavý člověk bývá jen dost vlezlý, časem vzteklý a obvykle velká drbna.
Pozor na to! 🙂

Další odpovědi
Drap

Říká se :Kdo je zvědavý bude brzy starý
a taky „Všeho s mírou“

led

Keby ľudia neboli zvedaví, behali by ešte po stromoch. Kto nie je zvedavý, sa nič nedozvie… (alebo len náhodou sa dozvie).
Čo myslíte, prečo sme tu? (odpoviem si sama) Lebo sme zvedaví…(na riešenie problému, názory druhých, otázky o radu a podobne)
PS.
Aké máme šťastie v slovenčine:
zvědavost a zvídavost = zvedavosť

venkovan

Neboj, zvědavost je základem poznání. jen ale nezkoušej si oběřit to co již jiní ověřili. Třeba nebuď zvědavá jestli svým ramene vykolejíš rozjetý nákladní vlak.

Syd

Bát se můžeš leda tak toho, že se dozvíš něco, co jsi snad radši vědět ani nechtěla.

jendahun

Podle mne je zvědavost,lenost a strach hnacím motorem pokroku.Bez těchto tří základních věcí by nebyl pokrok.
Hlavně se nenamontuj se svojí zvědavostí do nějaké mafie,nebo vojenského tajemství.